Ekoklima

Biokuras pinga – šilumos kaina mažėja

biokuro kaina

Šilumą Klaipėdai ir Gargždams tiekianti AB „Klaipėdos energija“ patvirtino kainas liepos mėnesiui. Lyginant su birželiu bendrovės klientams šilumos energija atpigs 5,4 procento ir viena kilovatvalandė kainuos 3,87 cento (ct/kWh) be pridėtinės vertės mokesčio. Pagrindinė kainos kritimo priežastis – sumažėjusios superkamos šilumos ir biokuro kainos.

„Šiltuoju metų laiku mūsų bendrovė nedegina gamtinių dujų ir visą šilumos kiekį pagamina degindama biokurą. Taip pat ir kiti mieste veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai naudoja medienos žaliavą, išskyrus atliekas deginančią „Fortum Klaipėda“ jėgainę“, – sakė Kęstutis Jonkus, AB „Klaipėdos energija“ Finansų direktorius.

Liepos mėnesio šilumos skaičiavimuose biokuro kaina sumažėjo kone 22 procentais. Beje, šių metų pradžioje 1 tona biokuro kainavo apie 245 eurus, o šiuo metu biokuras perkamas už 167 eurus. AB „Klaipėdos energija“ biokurą įsigyja energijos išteklių biržoje „Baltpool“ iš mažiausią kainą pasiūliusių tiekėjų.

Kadangi biokuras išlieka tris-keturis kartus pigesnis už gamtines dujas, AB „Klaipėdos energija“ sistemingai didina šio kuro naudojimą. Be jau anksčiau pastatytų ir naudojamų dviejų biokuro katilų šiemet bendrovė su ES fondų finansine parama stato dar tris.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, šilumos kaina Klaipėdoje birželį buvo viena mažiausių Lietuvoje. Tarp 50 šilumos gamintojų AB „Klaipėdos energija“ pagal šį rodiklį buvo trečia, nusileidusi tik Utenos ir Kauno energetikams.

AB „Klaipėdos energija“ inforrmacija

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu