Anza

Atnaujintas Vilniaus miesto krizių centras

Vilniaus miesto krizių centras

Smurtas artimoje aplinkoje – opi tema. Lietuvoje viena iš trijų moterų bent kartą gyvenime yra patyrusi smurtą artimoje aplinkoje. Ieškodamos pagalbos tokiose situacijose, šeimos su vaikais pagalbos gali kreiptis į krizių centrą. Jau kelerius metus atnaujinimo laukusiam Vilniaus miesto krizių centrui į pagalbą atskubėjo interjero dizainerė, kuri atnaujino vieną pagrindinių centro patalpų – laisvalaikio erdvę. 

Kaip sako Vilniaus miesto krizių centro vadovė, jų patalpos nukentėjusiesiems nuo smurto tampa laikinais namais, todėl norisi, kad jos būtų jaukios, tvarkingos ir įkvėptų imtis pokyčių. Pagrindiniai Vilniaus miesto krizių centro gyventojai – šeimos, susiduriančios su krizinėmis situacijomis, smurtu ir sunkumais. 

Pasak krizių centro vadovės, gyventojai daugiausiai laiko leidžia bendruomenei skirtoje susitikimų erdvėje. Čia jie susirenka atsipalaiduoti ir praleisti laiko bendraujant su kitais gyventojais. Vis tik dabartinei erdvei, gyventojų meiliai vadinamai „salytei“, trūko namus primenančio jaukumo ir šilumos, o poilsiui – ir funkcionalių bei patogių sprendimų. Vilniaus miesto krizių centro direktorės Kristinos Ankėnaitės-Balčiūnienės teigimu, paskutiniai remonto darbai buvo atlikti daugiau nei prieš 5 metus, tad šios erdvės atnaujinimas tapo tikra švente čia gyvenantiems žmonėms.

IKEA interjero dizainerė Anastasija Rogačevska ėmėsi atnaujinti šią patalpą. Pirmiausia ji suskirstė didelę, beveik 52 kv. metrų, erdvę į funkcines zonas, tuomet parinko tinkamiausius sprendimus. Be to, interjero dizainerė siekė, kad esama erdvė įgautų šilumos ir jaukumo, o joje leidžiantys laiką galėtų jaustis lyg namų svetainėje.

Ypatingas dėmesys privatumui ir jaukumui

Šioje erdvėje laiką leidžia tiek norintys ramiai pabūti su savimi, tiek pabendrauti. Todėl interjero dizainerė ją suskirstė į žaidimų, poilsio, pokalbių, skaitymo zonas. Tą padaryti padėjo atvirų lentynų deriniai. Jų pagalba pavyko sukurti jaukumo ir šilumos jas dekoruojant gyvais ar dirbtiniais augalais, dėžutėmis daiktams laikyti. 

Nuotaikai ir sezoniškumui sukurti A. Rogačevska rekomenduoja pasitelkti tekstilę, paveikslus bei smulkias dekoracijas. Pagrindinėje Vilniaus miesto krizių centro susitikimų erdvėje  ji pritaikė skirtingų formų, spalvų pagalvėlių, kilimų, o kad erdvė dar labiau primintų namus, ant langų pakabino ir ryškias geltonos spalvos užuolaidas. „Vietose, kur daug vaikštoma, geriausia rinktis kilimus, skirtus naudoti tiek lauke, tiek viduje – jie atsparesni dėmėms ir lengviau valomi“, – pataria A. Rogačevska. Ant sienų ji pritvirtino garsą sugeriančias plokštes.

Rezultatai – pranokę lūkesčius 

Paklausta, kas labiausiai patiko atnaujintoje erdvėje tiek gyventojams, tiek darbuotojams, centro direktorė įvardijo būtent aiškų patalpos suskirstymą, kuris suteikė galimybę šeimoms leisti laisvalaikį ar užsiimti norima veikla išsaugant bei gerbiant kiekvieno privatumą. „Šią erdvę gyventojai vadina „VIP‘ine“. Tikrai ne veltui, nes erdvė – funkcionali, jauki ir leidžia šeimoms atsipalaiduoti“, – priduria Vilniaus miesto krizių centro direktorė.

Dažnai smurto artimoje aplinkoje atvejai lieka užmiršti, nuslėpti ar nutylėti tarp smurtą liudijusių kambario sienų. IKEA jau ne vienerius metus vykdo socialinės atsakomybės iniciatyvą „Pastebėk smurtą”, kuria siekiama atkreipti dėmesį į smurtą namuose ir įkvėpti kitus prisidėti prie kovos su šia problema. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę apie smurtą artimoje aplinkoje ir prisidėti prie laikino apgyvendinimo sąlygų gerinimo šeimų krizių centruose. 

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu