Ekoklima

Katilų tipai

katilų tipai

Katilai laikomi vienu populiariausiu vandens šildymo būdų, jau prieš daug metų šis vandens šildymo metodas atkeliavo ir į Lietuvą. Dažniausiai katilai įrengiami pagalbinėse patalpose, o kartais net ir vonios kambaryje, siekiant lengviau reguliuoti šilto vandens pasiskirstymą bei taupant energiją, kuri padidėja norint transportuoti vandenį iš kitos patalpos.

Katilai įprastai skirstomi į keletą tipų: Elektriniai, dujiniai katilai, šildmymo katilai, skysto kuro katilai bei granuliniai katilai. Jei namuose yra išvedžiotas vamzdynas ir pajungti per centrinį šildymą kaitinami raditatoriai, tokiu atveju katilo gali ir neprireikti.

Vandens šildymas katilais gali būti išskiriamas į du būdus.  Tai kuro deginimas (kieto arba skysto) ir šildymas elektros energijos pagalba. Pasirinkimas dažnai priklauso nuo to, kuo yra kurianamos kitos namų patalpos ir kokia šildymo sistema yra name. Naudojami radiatoriai ar šildomasi židinio pagalba. Šildantis židiniu dažnai naudojamas tiesioginis šildymas nuo ugnies kaitros, tačiau šis būdas labiau naudojamas ne šildymui, bet židinio panaudojimui kaip interjero elemento. Tokio tipo židiniai šildo neefektyviai (panaudojama iki 20% šilumos), be to, dažnai reikia papildyti malkų, kas neleidžia palikti židinio be priežiūros. Taip pat, tai labai nepatogu naktimis, kadangi neįkrovus malkų ryte galite prabusti labai atšalusioje patalpoje.

Naudojant šilumos kaupiklius (antrasis šildymo židiniais būdas) židiniai tampa efektyvesni. Toks būdas yra gerokai populiaresnis, kadangi neeikvoja be reikalo daugybės medienos, nereikia taip dažnai įkrauti papildomų malkų. Šilumos kaupikliu gali būti įvairūs konstrukcijos elementai, dažniai į židinį patenkantis oras šildomas ir perduodamas į kitas norimas šildyti patalpas.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu