Franke

Aplinkos ministras ragina kaupimą pensijų fonduose nukreipti į žaliąsias investicijas

Aplinkos ministras ragina kaupimą pensijų fonduose nukreipti į žaliąsias investicijas

Aplinkos ministerija kreipėsi į Lietuvos banką ragindama proaktyviai užtikrinti galimybę šalies gyventojams kaupti savo pensiją neinvestuojant į naftos ir dujų bendroves. Lietuvoje pensijas kaupiantiems gyventojams nesiūlomas nė vienas pensijų fondas, kuris pagal ES patvirtintą taksonomijos reglamentą atitiktų žaliąsias investicijas.

Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, privatiems investuotojams būtina finansuoti tvarius sprendimus visos visuomenės ir aplinkos labui. „Paskatinkime Žaliąjį kursą prisidėdami ir gyventojų investicijomis į savo pensijas, nes abu tikslai – pensijos dydis senatvėje ir planetos ekologinė būklė lems, kokiomis sąlygomis gyvensime ateityje“, – sako Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministro pasiūlymą jau dabar galima įgyvendinti, nes pensijų ir investicinių „žaliųjų“ fondų pasiūla pakankama. Pavyzdžiui, didžiausias Jungtinės Karalystės pensijų fondas „National Employment Savings Trust“ ir didžiausias Švedijos pensijų fondas „AP1“ jau atsisako investicijų į iškastinį kurą naudojančius sektorius.

Šiuo metu Vyriausybė rengia įstatymų pakeitimus, kurie leistų iš esmės sumažinti subsidijas iškastiniam kurui ir ilgainiui visai jų atsisakyti, taip pat sumažinti aplinkos taršą ir tinkamai apmokestinti naudojimąsi valstybiniais gamtos ištekliais. Siūlomi pakeitimai paskatins investuotojus dar atsakingiau rinktis, kokius projektus finansuoti, ir prisidės įgyvendinant Paryžiaus klimato kaitos susitarimą.

Šiandien Lietuvos gyventojai pensijų fonduose yra sukaupę per 4,88 mlrd. eurų.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu