Gruodžio 15d. Sekmadienis

Čerpių montavimas

Peržiūrų skaičius: 81152
Čerpių montavimas

Šiuolaikiniai betoninių čerpių stogai jau ne viena dešimtmetį įrodo, kad puikiai tinka šiaurės šalyse. Daugiametė patirtis ir šiuolaikinės gamybos technologijos garantuoja aukštą čerpių kokybę, atitinkančią Europos normas ir bandymus, nurodytus EN490 ir491 standartuose. Tvirtos betoninės čerpės, didina namo vertę, joms nereikalinga jokia papildoma priežiūra. Retkarčiais galima nuplauti čerpes stipria vandens srove ir ilgus metus stogas atrodys puikiai. Instrukcijoje aprašomi visi čerpių stogo montavimo etapai. Instrukcija tinka ne tik naujai įrengiamiems stogams, bet ir renovuojamiems stogams. Būtina nepamiršti darbų saugos reikalavimų!Rekomendacijos ir bendri patarimai. Rekomenduojamas nuolydas. Betoninės čerpės tinka visiems stogams, kurių nuolydis ne mažesnis nei 1:5 (11°).

Čerpių pjovimas

Stogo plokštumų lūžio vietose (nuožulnūs kraigai, stogloviai ir sąlajos) iš pradžių sudedamos sveikos čerpės ir pažymima pjovimo linija (pavyzdžiui žymėjimo virvute). Nerekomenduojama pjauti čerpių ant stogo, nes bus sunku nuvalyti pjovimo dulkes, kurios aplink pjovimo vietą nubalins stogo čerpių spalvą. Čerpės pjaunamos kampinio šlifavimo mašinėlėmis su sauso pjovimo disku (abrazyvinis, deimantinis ir kt).


Čerpių klojimas

Ant apatinių grebėstų klojama pirmoji čerpių eilė, patikrinama ar vienodo pločio už namo sienų išleisti stogo kraštai. Pirmoji eilė tvirtinama stogo čerpių laikikliais arba medvaržčiais 4,2 x 75 mm. Tada iš apatinio dešiniojo kampo į viršų klojama 1 -2 čerpių eilės, o kampas tarp jų ir apatinės eilės čerpių turi būti status. Iš dešinės į kairęčios į viršų, tokia seka suklojamos visos čerpės, poto nupjaunami grebėstų kraštai irtvirtinama vėjalentė. 


Čerpių tvirtinimas
Stogo čerpes rekomenduojama tvirtinti 70 mm ilgio čerpių laikikliais, jie yra patogūs, nes esant reikalui leidžia čerpę pastumti į viršų ar žemyn. Tvirtinant čerpes vinimis, reikia pragręžti čerpėse skylutes 5 mm grąžtu. Tvirtinimas atliekamas klojant čerpes. Tvirtinti būtina visas stogo plokštumos kraštinių eilių (apačioje, viršuje ir kraštuose) čerpes, taip pat visas čerpes aplink stoglovius, nuožulnius kraigus ir pralaidas. Stogų, kurių nuolydis iki 45°, turi būti tvirtinama kas trečia čerpė, stogų su nuolydžiu > 60°, arba vėjuotoje vietovėje, turi būti tvirtinamos visos stogo čerpės.

Ypatingos vietos karnizas. Ant pirmojo grebėsto dedamas papildomas tašelis 15-25 mm, kad pirmosios čerpių eilės nuolydis būtų lygus kitų čerpių eilių nuolydžiui. Pirmosios eilės čerpės turi būti išsikišusios apie 60 mm už karnizinės lentos, o pati čerpė turi tvirtintis laikikliu arba 75 mm ilgio medvaržčiu. Esant mažam stogo nuolydžiui rekomenduojama naudoti skardelę - laštakj, kuris montuojamas po pirma čerpių eile tam, kad lietaus vanduo nepatektų ant medinės karnizo konstrukcijos.


Nendrinis stogas

Nendrinis stogas

Tikriausiai esate tokį stogą matę? Gal ir patys panorote turėti išskirtinį ir unikalų nendrinį stogą, tik kyla nemažai klausimų prieš apsisprendžiant. Specialistai papasakos apie nendrinį stogą plačiau.


BUDMAT®  pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

BUDMAT® pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

Plieninių stogo dangų sistema BUDMAT® jau daug metų sėkmingai kuria namus. Dabar mūsų gaminių asortimentą papildėme išskirtine moduline skardine čerpe Venecja. Tai unikalus gaminys, kuris garantuoja greita montavimą, ir ypatingą keraminių...


Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Namas bus patikimas, jei patikimas bus stogas - viena iš pagrindinių sudėtinių pastato dalių. Jis saugo gyvybiškai svarbias pastato dalis, konstrukcijas nuo lietaus, sniego, vėjo, saulės ir t.t. Tai taip pat ir viena brangiausių pastato dalių:...


Ruukki falciniai stogai - ištobulinta tradicija

Ruukki falciniai stogai - ištobulinta tradicija

Jungimas falcais – toks metalinio stogo montavimo būdas, kai šalia esančių metalo lakštų kraštai specialiu įrenginiu kartu užlenkiami ir tvirtai sujungiami tarpusavyje. Sujungimai yra tokie patikimi, kad stogas tampa ypač hermetiškas.


RENKAMĖS STOGO LANGUS: į ką atkreipti dėmesį?

RENKAMĖS STOGO LANGUS: į ką atkreipti dėmesį?

Kalbame apie stoglangių pasirinkimą ir į ką reiktų atkreipti dėmesį perkant stogo langus. Šį kartą kalbiname Mindaugą Pilipūną, „FAKRO“ pardavimų vadovą Lietuvai.


Dažai ir hermetikai – alternatyva stogo keitimui

Dažai ir hermetikai – alternatyva stogo keitimui

Savaime aišku, kad senas stogas dengia seną namą, todėl ne visada verta senąjį stogą lupti ir keisti dangą. Kartais ekonomiškiau jį padengti atspariais dažais, hermetikais, juolab kad yra naujų, tik tokiam tikslui skirtų produktų. Beje, šie...


Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Retai kas pageidauja statytis tokį pat namą, kokį turi kaimynas, ko gero, norėtų retas žmogus. Šiais individualizmo laikais visi nori išsiskirti ir būti originalūs. Jeigu apsigyventi akvariume arba avilyje išdrįstu ne kiekvienas, klasikinį namą...


Stogų konstrukcijos ir jų įrengimas

Stogų konstrukcijos ir jų įrengimas

Nepriklausomai nuo stogo tipo ar jo nuolydžio stogas yra svarbiausia pastato atitvarinė dalis, turinti didelę įtaką pastato visuminiams šilumos nuostoliams bei energijos vartojimo efektyvumui. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją...


Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.