Tikkuurila

Renovacijos darbų kaina – 6 tūkst. eurų už 60 kv.m. butą

Renovacijos darbų kaina – 6 tūkst. eurų už 60 kv.m. butą

Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus rangos darbų kaina pastaruoju metu siekia apie 170 eurų už kv.m. Atskaičiavus 40 proc. valstybės paramą, gyventojams renovacija kainuoja apytiksliai 100 eurų už kv.m. Šie duomenys gauti atlikus per pastaruosius mėnesius užbaigtų daugiabučių atnaujinimo projektų įvertinimą.

Atliekant analizę, buvo vertinami renovuoti daugiabučiai, kuriuose numatytas įgyvendinti standartinis energiją taupančių priemonių paketas – sienų ir stogo šiltinimas, langų keitimas bei šildymo sistemos atnaujinimas. Renkantis papildomas priemones, tokias kaip alternatyvių energijos šaltinių diegimas, kolektorinės šildymo ar rekuperacinės sistemos įdiegimas, balkonų keitimas, kaina gali būti ir didesnė.

Taip pat šio tyrimo metu buvo analizuotos statybos darbų kainos, numatytos investicijų planuose. 150 per pastarąjį pusmetį suderintų investicijų planų analizė parodė, jog vidutinė statybos darbų kaina, skaičiuojama investicijų planuose, yra 210 eurų už kv. m.

Statybos darbų pirkimų analizė parodė, kad investicijų planuose numatytos kainos pirkimų metu gali sumažėti ir iki 20 proc.

„Agentūros specialistų atliktos analizės rezultatai – svarbi žinia antrojo renovacijos etapo dalyviams, kurių nemaža dalis artimiausiu metu rengiasi investicijų planų pritarimui gyventojų susirinkimuose. Vertindami investicijų plane pateikiamą renovacijos kainą ir prieš priimdami galutinį sprendimą, jie turėtų atsižvelgti į tai, kad ta suma anaiptol nėra galutinė, kuri, kaip rodo naujausi duomenys, gali sumažėti net penktadaliu“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. iš viso yra parengti ir suderinti 3489 namų energinio efektyvumo didinimo projektai, iš kurių 2066 namų gyventojai yra pritarę projektų įgyvendinimui, iš jų 1858 namų atnaujinimui buvo gautas finansinių įstaigų pritarimas. Iš jų 1479 projektų įgyvendinimui buvo pradėti rangos darbų pirkimai, iš kurių 1098 namų atnaujinimui pasirašytos rangos darbų sutartys.

Nuo 2013 m. baigti renovuoti 208 šalies daugiabučiai, šiuo metu atnaujinimo darbai vyksta prie 890 namų.

atnaujinkbusta.lt informacija

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu