Anza

Naujajame Daugiabučių namų modernizavimo fonde – 30 mln. eurų

Naujajame Daugiabučių namų modernizavimo fonde – 30 mln. eurų

Aplinkos bei Finansų ministerijų ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros pasirašyta sutartimi įsteigtas naujas Daugiabučių namų modernizavimo fondas (DNMF). Jį sudaro 30 mln. eurų. Tai ES fondų investicijų veiksmų 2014–2020 m. programos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Jos bus skirtos šalies daugiabučiams atnaujinti ir jų energinį efektyvumą didinančioms priemonėms diegti.

Iki šiol šiam tikslui skirta ES 2007–2013 m. parama buvo teikiama per „JESSICA“ kontroliuojantįjį fondą. Jo lėšomis atnaujinta daugiau kaip du šimtai daugiabučių, dar beveik 1100 namų renovacija tebevyksta.

DNMF valdytoja paskirta Viešųjų investicijų plėtros agentūra. Ji teiks būsto atnaujinimo paskolas daugiabučių namų modernizavimo projektų administratoriams. Tikimasi, kad pirmosios paskolos bus pradėtos teikti jau šį pavasarį.

Planuojama vien DNMF lėšomis iki 2023 m. atnaujinti apie 100 daugiabučių. Grįžusios paskolų lėšos bus vėl investuojamos seniems daugiabučiams atnaujinti.

Finansiniam renovacijos proceso šalyje pamatui stiprinti jau yra pradėtos derybos su Europos investicijų banku dėl 150 mln. eurų tikslinių investicijų, taip pat svarstomi modeliai privačioms lėšoms pritraukti.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu