Ekoklima

Kaip išvalyti langus po atliktų remonto darbų?

langų valymas

Langų valymas net ir įprastomis sąlygomis – ne pats maloniausias ir tikrai nedaug žavesio teikiantis užsiėmimas. O jeigu dar langai yra po remonto darbų, tikėtina, kad be profesionalios komandos langų valymas gali tapti tikra kančia. Priklausomai nuo meistrų atsakingumo, po remonto darbų langų valymas įprastomis priemonėmis ne visuomet įveikiama misija.

Paprastai atlikdami vidaus ar fasado apdailos darbus meistrai uždengia langus plėvele, kad apsaugotų juos nuo statybinių medžiagų patekimo ant jų paviršiaus. Deja, taip nutinka ne visuomet, ir meistrų paliktoms „dovanėlėms“ nuo langų šalinti tenka pasitelkti įvairias priemones.

Įvairius statybinių medžiagų ar langų montavimui naudotų priemonių likučius dažniausiai pašalinsite su specialiai tam skirtomis valymo priemonėmis, pavyzdžiui, acetonu ar kitu valymo agentu. Nuvalius paviršių specialia priemone, būtina jį papildomai nuplauti švariu vandeniu. Naudojant agresyvias chemines valymo priemones labai svarbu dėvėti gumines pirštines, kurios apsaugos odą nuo pažeidimo.

Langų valymui po remonto taip pat labai dažnai pasiteisina ir liaudiškos priemonės, tokios kaip citrinos rūgštis, actas ar amoniakas. Naudojant tokias priemones, jas reikalinga skiesti su vandeniu: 1 litras vandens su stikline acto arba šaukštu amoniako. Nuplovus stiklą, kruopščiai nuvalykite sausu popieriniu rankšluosčiu, laikraščiu ar specialiai stiklui valyti skirta šluoste. Šios priemonės puikiai tinka stiklų plovimui, po kurio stiklas spindi ir nelieka jokių erzinančių ratilų.

Valydami langus, jokiu būdu nenaudokite jokių aštrių daiktų statybinių medžiagų likučiams pašalinti. Jais galite subraižyti stiklą bei lango rėmą. Ypatingai būkite atidūs priemonėms, kai valote natūralaus medžio lango rėmą. Naudokite tik medienai skirtas priemones, nenaudokite agresyvių cheminių preparatų, kurie galėtų sugadinti medinį rėmą.

Po statybos remonto darbų geriausia langų valymą patikėti valymo įmonei, kurie darbą atliks profesionaliai ir su tinkamomis priemonėmis. Patikėkite, tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad patys tai atliksite pigiau. Įvertinkite tai, kad pirksite įvairias valymo priemones, kurių galbūt daugiau niekuomet nepanaudosite, o gal ne iš pirmo karto įsigysite tinkamą valiklį. Taip pat sugaišite laiką ir patirsite kuro išlaidas, todėl pigiau bus tik sąlyginai.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu