Tikkuurila

PENETRON ADMIX. Betono hidroizoliacija gamybos metu

PENETRON ADMIX. Betono hidroizoliacija gamybos metu

Betono hidroizoliacija gamybos metu yra pažangus ir garantuotas sprendimas. Tai leidžia sumažinti darbo jėgą ir laiko sąnaudas, supaprastinti technologinius statybų procesus ir užtikrinti hidroizoliacines gaminių ar konstrukcijų savybes per visą jų tūrį.

PENETRON ADMIX

Betono mišinio priedas naudojamas betono gamybos ar betonavimo metu. Taip pat šis priedas naudojamas cemento ir smėlio mišiniams, cementinio pagrindo tinkams. Panaudojus šį priedą nereikia papildomai hidroizoliuoti jau sutvirtėjusių konstrukcijų ar atskirų gaminių. Sukietėjęs betonas, jo gaminiai yra hidroizoliuoti per visą tūrį, todėl tokia hidroizoliacija yra nepažeidžiama, ji nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių tol, kol yra pats betonas ir jo struktūra.

Pažangi naujovė

PENETRON ADMIX yra naujovė Baltijos šalyse, bet daugiau nei prieš 40 metų amerikiečių bendrovės „ICS/Penetron International Ltd.“ sukurtas ir iki šių dienų tobulintas hidroizoliacinis betono priedas. Pažangiausių technologijų dėka pasiektos analogo neturinčios hidroizoliacinės savybės sulaukė pripažinimo daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. Be PENETRON ADMIX neįsivaizduojama Šiaurės ir Pietų Amerikos, Kinijos, Rusijos, Australijos, Europos ir likusio pasaulio statybų pramonė. Kur reikalinga kokybė ir garantuotos hidroizoliacinės savybės, ten PENETRON ADMIX priedas nepakeičiamas.

Unikalios savybės

Šis priedas ne tik suteikia hidroizoliacinių savybių, bet kompleksiškai gerina ir kitas betono savybes.. PENETRON ADMIX neleidžia prasiskverbti vandeniui per betono struktūrą net ir esant aukštam hidrostatiniam slėgiui, pagerina betono atsparumą šalčiui, stiprumą gniuždant ir atsparumą agresyviai cheminei aplinkai.

Veikimo principas

Priede esantys cheminiai komponentai betono gamybos metu tolygiai pasiskirsto visame gaminio tūryje. Jie tirpdami vandenyje reaguoja su betone esančiais kalcio ir aliuminio jonų kompleksais, įvairiais metalų oksidais ir druskomis. Vykstant šioms reakcijoms susidaro netirpūs kristalai, kurie užpildo betono kapiliarus iki 0,4 mm, įtrūkius ir poras. Šie kristalai tampa betono struktūros sudėtine dalimi, nepraleidžia vandens bei išsaugo garų laidumo savybes. Gamybos metu betonas įgauna hidroizoliacines savybes.

Atsiradus papildomam hidrostatiniam slėgiui, formuojasi nauji kristalai, todėl betono hidroizoliacija užtikrinama keičiantis numatytoms eksploatacijos sąlygoms. Betono struktūra įgyja „savigynos” savybių nuo vandens. Tokių išskirtinių savybių dėka hidroizoliacija užtikrinama esant aukštam hidrostatiniam slėgiui, atsiradus mechaniniams pažeidimams. Betono hidroizoliacija nepažeidžiama, nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių.

Efektyvumas

Panaudojus priedą PENETRON ADMIX, betono nelaidumas vandeniui padidinamas daugiau nei 4 pakopomis, stiprumas gniuždant padidinamas daugiau nei 10 procentų, atsparumas šalčiui daugiau nei 100 ciklų. Betonas tampa atsparus sulfatų, karbonatų, chloridų, nitratų ir kitų chemikalų poveikiui, taip pat bakterijų, grybelių, dumblių ir jūros organizmų poveikiui. Toks betonas yra atsparus rūgščių, šarmų, nutekamųjų ir gruntinių vandenų, jūros vandens poveikiu.

Panaudojimas

Hidroizoliacinės savybės užtikrina puikų priedo panaudojimą hidrotechninių statinių statyboje. Gaminant elementus, ar betonuojant įvairius rezervuarus, baseinus, šulinius, dokus, prieplaukas, valymo įrenginius, betonines dambas, užtvankas ir kita.

Dėl atsparumo chemikalams ir agresyvioms ardomosioms aplinkoms priedas naudojamas pramoninės ir agropramoninės paskirties statinių statyboje ,energetikos pramonėje: gamybinių patalpų grindims, aušinimo bokštų baseinams, saugykloms, kaminams, šachtoms, bunkeriams, atominio kuro saugykloms, siurblinių stotims, kuro atliekų saugojimo baseinams, kuro tiekimo estakadoms ir kitiems statiniams.

Išduotas higienos vertinimas leidžia PENETRON ADMIX priedą naudoti geriamo vandens rezervuarams.

Norint užtikrinti garantuotas ir patikimas hidroizoliacines savybes, bei pagerinti eksploatacines savybes ir ilgaamžiškumą, PENETRON ADMIX yra nepakeičiamas pamatų, rūsio patalpų, požeminių statinių, stogo dangų, lifto šachtų ir kitų gyvenamosios ar komercinės paskirties objektų statyboje.

PENETRON ADMIX naudojamas ne tik betono mišiniams, bet ir išlyginamiesiems cemento ir smėlio mišiniams, cementinio pagrindo tinkams.

PENETRON ADMIX  derinamas su plastifikatoriais, prieššaltiniais ir kitais betonuojant naudojamais priedais. Jis neturi įtakos betono mišinio savybėms, nekeičia betono rišimosi laiko, slankumo rodiklių ir kitų savybių.

PENETRON ADMIX priedo techninės charakteristikos

Eil. Nr.Rodiklio pavadinimasReikšmėMatavimo metodai
1IšvaizdaBirūs pilkos spalvos milteliai be mechaninių priemaišų ir grumsteliųTU 5745-001-77921756-2006
2Drėgmė masėje, %, ne daugiau kaip0,6TU 5745-001-77921756-2006
3Betono su priedu nelaidumo vandeniui markės padidėjimas, pakopomis, ne mažiau kaip3TU 5745-001-77921756-2006
4Apdoroto betono stiprio gniuždant padidėjimas nuo pradinės reikšmės, ne mažiau kaip10,0 %TU 5745-001-77921756-2006
5Piltinis tankis esant standartinei nesutankintai būsenai, kg/m³1100+/-50TU 5745-001-77921756-2006
6Betono atsparumo šalčiui markės padidėjimas po apdorojimo, ciklais, ne mažiau kaip100GOST 10060.0-95
7Apdoroto betono atsparumas rūgščiu tirpalų poveikiui: HCl, H2SO4AtsparusSt. SEV 5852-86
8Apdoroto betono atsparumas šarmo poveikiui: NaOHAtsparusSt. SEV 5852-86
9Betono atsparumas šviesių ir tamsių naftos produktų poveikiui po apdorojimoAtsparusSt. SEV 5852-86
10Ultravioletiniai spinduliaiNeturi poveikioSt. SEV 5852-86
11Tinkamumas geriamojo vandens rezervuaramsLeidžiamasTU 5745-001-77921756-2006
12Naudojimo aplinkos rūgštingumas, pHNuo 3 iki 11St. SEV 5852-86
13Eksploatavimo temperatūra, °CNuo -60 iki +130TU 5745-001-77921756-2006
14Medžiagos laikymo sąlygosBet kokios oro drėgmės patalpos, nuo -80 iki +80 0C temperatūrojeTU 5745-001-77921756-2006
15Medžiagos tinkamumo trukmė mėnesiais, ne trumpesnė nei18TU 5745-001-77921756-2006

Bandymas su PENETRON ADMIX

Brazilijos technologinių tyrinimų institutas ITP 2007 metais atliko bandymus su PENETRON ADMIX. Bandymų metu buvo ištirtas betono gebėjimas išsaugoti hidroizoliaciją pasikeitus hidrostatiniam slėgiui.
Į bandinius gamybos metu buvo įdėtas 1% PENETRON ADMIX nuo cemento masės, gautas normalusis stiprumas gniuždant – 20 MPa. 28 paras bandiniai buvo veikiami 0,7 MPa vandens slėgiu.

Tyrimo rezultatai

Betonas su PENETRON ADMIX priedu atlaikė pasikeitusias eksploatacines sąlygas (padidėjusį hidrostatinį slėgį), išsaugojo hidroizoliacines savybes. Po 4 savaičių susidarius naujiems kristalams, betonas tapo visiškai nelaidus atsiradusiam hidrostatiniam slėgiui.

Šio bandymo rezultatai įrodo unikalias PENETRON ADMIX savybes.

Darbų technologija

PENETRON ADMIX, tai sausas mišinys, sudarytas iš specialaus cemento ir aktyviųjų cheminių komponentų. Sausasis mišinys, laikantis visų technologinio reglamento reikalavimų, kruopščiai sumaišomas su vandeniu, kol gaunama vientisa žalios spalvos skysta masė. Mažas kiekis maišomas rankomis, naudojant apsaugines, chemikalams atsparias pirštines, didesnis – rankiniu statybiniu maišytuvu. Gautas vientisas tirpalas per 5 minutes supilamas į paruoštą betono mišinį ir gerai permaišomas ne trumpiau nei 5 minutes.

Betono klojimo ar gaminių formavimo darbai atliekami pagal tiems darbams keliamus reikalavimus. Betono priedas nekeičia mišinio rišimosi laiko, slankumo ir kitų savybių. Neatsiranda jokių papildomų darbų ir technologinių procesų.

Išlietas betonas turi žalsvą atspalvį, kuris sukietėjus betonui dingsta, betonas gaunamas standartinės spalvos. Žalias atspalvis skirtas užtikrinti kontrolę, kad betonavimo metu buvo panaudotas šis priedas.
Deklaruojamas hidroizoliacines ir atsparumo savybes betonas įgauna po 28 parų kietėjimo.

Lauko terasa

Rūsys

Užtikrinta hidroizoliacija per visą gaminio tūrį ir paprasta darbų technologija, padidintas betono atsparumas šalčiui ir agresyviai cheminei aplinkai, suderinamumas su kitais betonavimo metu naudojamais priedais, suteikia šiam priedui unikalių ir analogo neturinčių savybių.

UAB “DASFA ir Ko”
Kareivių g. 19-118, LT-09133 Vilnius
Tel. (8~5) 203 15 15
Mob. +370 686 01411
El. paštas: office@dasfa.lt
Internetinis adresas: www.dasfa.lt

Kiti temos straipsniai

Balkonų hidroizoliacijos sprendimai

Balkonų hidroizoliacijos sprendimai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

garso izoliacija

TECSOUND® – ideali garso izoliacija

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

vidaus ploto išnaudojimas

Kaip padidinti naudingą vidaus plotą

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

pir premium

Kodėl PIR PREMIUM?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu