Ne paslaptis, jog plytelių klijavimas – tai darbas, reikalaujantis nemažai kruopštumo bei susikaupimo. Nors suklijuoti plyteles norimoje erdvėje galima ir patiems, daugelis pradedančiųjų susiduria su problema – nuo paviršiaus atšokusiomis plytelėmis. Jei ir jūs šiuo metu esate tokioje situacijoje ir nežinote, ką daryti bei kaip ją išspręsti, šis straipsnis kaip tik jums. Čia aptarsime, dėl kokių priežasčių gali atšokti plytelės vonios kambaryje ar bet kokioje kitoje erdvėje bei kokie yra galimi sprendimo būdai, kai tai nutinka.
Blogas paviršiaus paruošimas
Viena dažniausių priežasčių, dėl ko atšoka plytelės – netinkamas paviršiaus paruošimas. Prieš klijuojant plyteles, labai svarbu įsitikinti, kad paviršius yra švarus, sausas, ant jo nėra dulkių ar kitų šiukšlių, kurios galėtų daryti neigiamą įtaką sukibimui. Norėdami viso to išvengti, prieš darbų pradžią kruopščiai nuvalykite paviršių, užtaisykite visus įtrūkimus bei skylutes specialiu išlyginamuoju mišiniu. Jei reikia, galite naudoti ir gruntą, kuris yra skirtas pagerinti klijų sukibimą su pagrindu. Prisiminkite, jog tinkamas paviršiaus paruošimas yra raktas į sėkmę!
Netinkamai naudojami klijai
Dar vienas svarbus aspektas, klijuojant plyteles – teisingas klijų pasirinkimas. Tai , kokie klijai jums yra reikalingi, priklauso tikrai ne nuo vieno kriterijaus: plytelių tipo, jų dydžio, vietos, kur jas planuojate klijuoti, pagrindo lygumo, įgeriamumo bei kita. Būtent dėl to labai svarbu, renkantis klijus, atkreipti dėmesį į šiuos aspektus bei pasirinkti jūsų situacijai tinkamiausią produktą. Vienas iš pavyzdžių – jei yra klojamos plytelės lauke, turėkite omenyje, jog dėl temperatūros svyravimų betonas gali pradėti plėstis ar trauktis, dėl ko plytelės gali trūkti. Tokios situacijos sprendimas – elastingi klijai, o taip pat ir atsparūs vandeniui, kad plytelės būtų apsaugotos nuo lauko sąlygų. Tepdami klijus, naudokite specialią mentelę, kurią laikydami 45 laipsnių kampu, paskirstysite tolygų klijų sluoksnį. Tiesa, kitas galimas sprendimas – medinės terasos plytelės, kurių nereikia klijuoti, kadangi jos yra tarpusavyje sujungiamos.
Nenaudojami plytelių tarpikliai
Nors plytelių tarpikliai gali atrodyti kaip tikrų tikriausia smulkmena, tačiau nenaudojant jų, gali kilti papildomų problemų. Plytelių tarpikliai užtikrina vienodus atstumus tarp plytelių, todėl yra išlaikomas gražus, tolygus vaizdas, o taip pat ir garantuojama, jog plytelės nebus per arti viena kitos. Priešingu atveju – plytelėms ėmus plėstis dėl temperatūros pokyčio, jos gali pradėti spausti viena kitą, kas įprastai lemia plytelių įtrūkimus ar net jų atšokimą. Dėl to būtina naudoti plytelių tarpiklius, kad išlaikytumėte vienodus tarpus. Juos nuimti reikėtų tik tuomet, kai klijai pilnai sustings, prieš ruošiantis glaistymui.
Nekokybiškas glaistymas
Glaistymas yra labai svarbus žingsnis, klijuojant plyteles, kadangi jo pagalba yra užsandarinami net ir patys mažiausi tarpai, esantys tarp plytelių. Tokiu būdu yra išvengiama drėgmės prasiskverbimo, dėl ko gali būti paveikti klijai ir plytelės atšokti. Kad taip neatsitiktų, glaistyti reikėtų itin kruopščiai, naudojant specialų, vandeniui atsparų skiedinį, skirtą vonios kambariui ar laukui. Reguliariai patikrinkite, ar užteptose vietose neatsirado įtrūkimų ar kitų pažeidimų. Jei jų yra, papildomai užtepkite hermetiko.
Ką daryti, pastebėjus atšokusią plytelę?
Pastebėjus atšokusią plytelę, labai svarbu nedelsiant imtis problemos sprendimo. Nustatykite priežastį, dėl ko tai galėjo atsitikti – netinkamų klijų, per mažo klijų kiekio, nekokybiško glaistymo ar kita. Tuomet atsargiai nuimkite atšokusią plytelę ir nuvalykite po ja esantį paviršių. Pakartotinai užtepkite klijų ir įspauskite plytelę į norimą vietą. Klijams išdžiūvus, nepamirškite panaudoti skiedinio. Tiesa, būtinai apžiūrėkite ir aplink pažeistą vietą esančias plyteles, ar jos taip pat nebuvo paveiktos.