Tikkuurila

Drenažas svarba

Drenažas svarba

Dažnai taip nutinka, kad dirva jūsų sklype yra per drėgna dėl gruntinių vandenų arba dėl to, kad lietaus vanduo tinkamai nenutekinamas. Tokiu atveju kenkiama augalams, veja tampa nelygi, o žemė po ja drėgna. Kai kurie krūmai ar medžiai net negali tinkamai prigyti, ant kitų atsiranda pelėsis, džiūsta šakos. Ne ką mažiau kenkiama ir namų pamatams.

Todėl privalu tuo pasirūpinti. Geriausias ir laiko patikrintas būdas yra drenažo montavimas. Tai atliekama naudojant sausą klintinio žvyro ir smėlio mišinį ir klojant drenažinius vamzdžius. Virš vamzdžių pilamas gargždas, klojama geotekstilė, o ant jos – smėlis.

Drenažo sistemos priežiūrai ir vamzdžių valymui įrengiami apžvalgos ir nukreipiamieji šuliniai. Jie yra pagaminti iš polivinichlorido, todėl jiem įkasti nereikalinga keliamoji technika, niokojanti jūsų kiemą. Kitas šulinys statomas vandeniui iš drenažo sistemos surinkti. Jis įkasamas žemiausioje kiemo reljefo vietoje. Surinkta vandenį galima naudoti vejos ar daržo laistymui, arba ištekinti iš jūsų valdų.

Kartą per 10 metų reikia praplauti drenažo vamzdžius. Tai daroma prie jų pajungiant žarną ir stipria srove paleidžiant vandenį.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu