Tikkuurila

Įvažiavimo į garažą įrengimas

Įvažiavimo į garažą įrengimas
  • Nuimame  atitinkamą žemės sluoksnį, atsižvelgiant į būsimą apkrovą, pvz. lengviesiems automobiliams – 20-30 cm. Jei gruntas ne labai pralaidus (molis), rekomenduojama nuimti apie 40 cm žemės sluoksnį.
  • Nuimto sluoksnio vietą užpildome baziniu sluoksniu, sudarytu iš žvyro ir skaldos mišinio. Jo storis 20-30 cm. Išlyginame bazinį sluoksnį ir suspaudžiame ristuvu (svarbu: kuo mažesnė pagrindo drenavimo geba, tuo tvirtesnis turi būti bazinis sluoksnis).
  • Ant bazinio sluoksnio pabarstome 3-4 cm smėlio. Kad žolė geriau augtų, naudojame mišinį, kurį sudaro persijotas kompostas su smėlio ir perlitu. Pagrindą rūpestingai išlyginame lentjuoste.
  • Vejos groteles „EcoRaster“ išdėstome eilėmis. Žymėjimas turi būti visada toje pačioje vietoje, pvz. viršutinėje dešinėje dalyje. Įrengimas yra labai paprastas: groteles suglaudžiame vienas greta kitų ir švelniai prispaudžiame koja, kad susikabintų sujungimo elementai. Grotelės labai elastingos, todėl jas galima idealiai sudėlioti. Prireikus galima nupjauti pjūklu.
  • Paviršių švelniai išlyginame ristuvu, užpildome žeme žolei ir žvyru arba kompostine žeme ir lava.
  • Gausiai palaistome vandeniu, kad pagrindas nusėstų 1 cm žemiau viršutinio grotelių krašto.
  • Atsižvelgiant į sutvirtintos dangos paskirtį, jos kraštus reikia aptverti borteliais, šiuo atveju reikia per visą plotą palikti apie 1 cm. tarpą.

Įrengimas – pavyzdinis įvažiavimas į garažą

1. Pažymime dangos formą kuoliukais ir virve.

2. Nuimame  atitinkamą žemės sluoksnį, atsižvelgiant į būsimą apkrovą, pvz. lengviesiems automobiliams – 20-30 cm. Jei gruntas ne labai pralaidus (molis), rekomenduojama nuimti apie 40 cm žemės sluoksnį.

3. Iškasos kraštus aptveriame įprastais bordiūrais arba naudojame universalius bortelius, tipo „GalaBord“, tačiau pastaruosius galima įrengti tik įrengus vejos groteles.

4. Kai bordiūrų betonas atitinkamai susiriš, iškasos apačią suspaudžiame mechaniškai.

5. Iškasą užpildome baziniu sluoksniu, sudarytu iš žvyro ir skaldos mišinio 0/32-0/45. Šio sluoksnio storis 20-30 cm. Išlyginame bazinį sluoksnį ir suspaudžiame ristuvu.

6. Ant bazinio sluoksnio pabarstome 3-4 cm smėlio. Kad žolė geriau augtų, naudojame mišinį, kurį sudaro persijotas kompostas su smėlio ir perlitu. Siauraus strypeliais pažymime plotą, kuriame bus išdėstytos vejos grotelės. Pagrindą rūpestingai išlyginame lentjuoste.

7. Vejos groteles „Eco“ išdėstome eilėmis. Groteles truputį pakeliame, kad galima būtų prijungti kitą eilę grotelių ir kad susikabintų tvirtinimo elementai.

8. Paviršių švelniai išlyginame ristuvu. Vejos groteles užpildome „Eco“ mišiniu, sudarytu iš žemės žolei arba iš kompostinės žemės arba perlito ir žvyro. Sėjame žolę ir užbarstome sėklas plonu smėlio sluoksniu. Rekomenduojame naudoti žolės mišinius ekstensyviai priežoūrai.

9. Gausiai palaistome vandeniu, kad pagrindas nusėstų 1 cm žemiau viršutinio „Eco“ grotelių krašto. Iki žolė išdygs, rūpinamės, kad pagrindas būtų nuolat drėgnas.

Kiti temos straipsniai

Pasodinto miško priežiūra

Pasodinto miško priežiūra ir apsauga

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Pavasarį, kaip ir kiekvienais metais,

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu