Ekoklima

Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Efektyvus, tylus šildymas ir vėsinimas be jokių skersvėjų – tai privalumai, kuriuos „Uponor Contec ON“ suteikia AURON biurų kompleksui Miunchene, Vokietijoje. Sužinokite daugiau, kaip betono paviršiaus aktyvavimo sistema leidžia nevaržomai kurti architektūrinį interjero dizainą, užtikrina kokybišką patalpų šildymą ir vėsinimą, greitą reakcijos laiką ir suteikia galimybę naudoti atsinaujinančios energijos šaltinius.

Pirmasis AURON biurų pastato statybos etapas buvo įvertintas „žaliojo pastato“ sertifikatu pagal DGNB standartus.

Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Pirmasis AURON biurų pastato statybos etapas buvo įvertintas „žaliojo pastato“ sertifikatu pagal DGNB (Vokietijos tvarios statybos tarybos) standartus.

Betoninio paviršiaus aktyvavimo sistema „Uponor Contec ON“, itin efektyviai vartodama iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamą energiją, šildo ir vėsina 39 tūkst. kv. m. naudingo grindų ploto. Savininkui padarė didelį įspūdį ir galimybė „Uponor Contec ON“ naudoti tiek šildymui, tiek vėsinimui.

„Contec ON“ sistema įrengiama prie pat paviršiaus, todėl, lyginant su įprastinėmis betono konstrukcijos aktyvavimo sistemomis, pasižymi greitesniu reagavimo laiku. Tai suteikia galimybę visų nuo 200 iki 400 kv. m. ploto patalpų temperatūrą reguliuoti atskirai.

„Contec ON“ betono paviršiaus aktyvavimo sistemai šilumą tiekia šiluminę gruntinio vandens energiją naudojantis šilumos siurblys ir miesto šilumos tinklai. Šildymui buvo pasirinkta 32 °C tiekiamo vandens temperatūra ir 28 °C grįžtamojo vandens temperatūra. Termiškai aktyvių lubų šildymo galia yra 60 W/m², o vietose, kur numatyta saugaus gręžimo galimybė – 53 W/m². Vėsinimui naudojamos šalčio mašinos ir gręžinio vanduo; vėsinimo galia yra 70 W/m², o vietose, kur numatyta saugaus gręžimo galimybė – 63 W/m².

„Contec ON“ moduliai sumontuoti dviejų rūšių medžiagose: patikrintuose ir išbandytuose plastikiniuose paklotuose ir specialiuose metaliniuose paklotuose. Elementams reikalingų matmenų armatūros tinklelis buvo pagamintas iš anksto siekiant užtikrinti reikiamą šildymo ir vėsinimo galią bei greitą montavimą, o tiksli vertikali šildymo ir vėsinimo vamzdžių padėtis užtikrinama jau montavimo metu.

Prie fasado „Contec ON“ sistema sumontuota maždaug 20 mm atstumu nuo lubų apačios.  Apie 50 proc. suplanuotos šildymo ir vėsinimo galios pasiekiama per 30 minučių. Biurų ploto vidinėje dalyje ir salės grindų vietoje sistema sumontuota 60 mm nuo lubų apačios, t.y. saugiu gręžimui atstumu.

Efektyvus, tylus šildymas ir vėsinimas be jokių skersvėjų – tai privalumai, kuriuos „Uponor Contec ON“ betono paviršiaus aktyvavimo sistema suteikia AURON biurų kompleksui.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu