Franke

Šildymosi malkomis privalumas – pigumas

Šildymosi malkomis privalumas – pigumas

Nors didieji šalčiai jau už nugaros ir po savaitės vienos kitos turėtume sulaukti tikrojo pavasario, apie finansinius šildymosi malkomis privalumus aktualu kalbėti būtent dabar. Nuomonių, žinoma, yra įvairių. Vieni teigia, kad būsto šildymas malkomis (židiniu ar krosnele) nėra pats pigiausias būdas, mat ir malkos nėra dovanojamos, už jas reikia mokėti. Kita vertus, pastaraisiais metais ypač pabrangus dujoms, šildymasis malkomis tapo tris kartus pigesniu būdu palaikyti šilumą namuose. Tikėtina, kad dujų kaina ir toliau augs, tad jau dabar siūloma ir gyventojams, ir įmonėms ieškoti alternatyvų.

Viena jų – malkos. Paprasčiausia tiems, kurie turi savo mišką ar sodybą šalia kurių yra malkoms skiriamų medžių. Tuomet sprendimas šildytis malkomis būtų pats optimaliausias. Kita vertus, jei vis dėlto tenka malkas pirkti – pasirūpinkite tuo artimiausiais mėnesiais – malkų kaina bus gerokai mažesnė nei rudenį. Be to, perkant didesniais kiekiais visuomet galima derėtis.

Dar vienas esminis privalumas šildantis malkomis, jog mes galime reguliuoti, kiek ir kada jų sunaudoti. Vadinasi, šioje vietoje taip pat galime gerokai sumažinti savo išlaidas malkoms. Be to, žinant tam tikrus subtilumus, galima labai taupiai jas naudoti. Pavyzdžiui, kuo sausesnės malkos, tuo kaitrumas didesnis, taigi atitinkamai ir sunaudojame jų gerokai mažiau.

Optimalus šildymas malkomis taip pat susijęs su kokybišku namo apšiltinimu, nes kuo didesnė namo šiluminė varža, tuo mažiau malkų reikia apšildymui. Mūsų klimato zonoje būtinos storos namų sienos ir šiluminė izoliacija, nes kai pro tarpus švilpia vėjai, šildome ne savo būstą, o lauką. Taip pat svarbus yra lubų aukštis, nes kai jos aukštai, šiluma kyla į viršų. Dar vienas sprendimas „kaupti šilumą“, statyti namus taip, kaip daro, pavyzdžiui, skandinavai. Jie siūlo namą su stiklo vitrinos langais sukti į pietų pusę, jog dienos metu namai prišiltų nuo saulės.

Taupiai ir efektyviai naudoja malkas aukštųjų technologijų krosnelės, kuriose yra sklendžių valdymo sistemos. Dėl dvigubų pakurų, akumuliacinių priedų šilumos turime daugiau, o malkų sunaudojame mažiau. Be to, visose naujų technologijų krosnelėse ir židiniuose oras patenka į pakuras iš lauko, t. y. ugnis autonomiškai ima orą iš lauko, bet ne iš tos pačios gyvenamos erdvės, todėl kambaryje nepritrūksta deguonies ir nereikia viduržiemį atidaryti orlaidžių šviežiam orui įleisti.

Reklama: kiemoprojektai.lt

REKOMENDUOJAME