Franke

Kokias medienos granules šiandien pasirinkti yra geriausia?

medienos granulės

Medienos granulės – biokuro produktas, skirtas granulinėms šildymo sistemoms. Būtent šios šildymo sistemos pastaruoju metu susilaukia daugybės dėmesio ne tik dėl puikių savo šildymo savybių, tačiau taip pat ir dėl prieinamos namų šildymo kainos.

Šiomis dienomis pasirinkti geriausias medienos granules gali būti gana sudėtinga, nes kiekvienais metais rinkoje atsiranda vis daugiau gamintojų, gaminančių būtent šį biokuro produktą. Kaip gi tuomet reikėtų nepasimesti bei pasirinkti pačias geriausias granules?

Auganti medienos granulių paklausa

Ne paslaptis, jog sparčiai augantis granulinių šildymo sistemų populiarumas taip pat lemia didėjančią medienos granulių paklausą. Būtent dėl šios priežasties rinkoje aktyviai daugėja gamintojų, gaminančių bei parduodančių medienos granules.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visi medienos granulių gamintojai gamina bei parduoda identišką produktą, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Visų pirma, skirtingų gamintojų gaminamos medžio granulės pasižymi skirtingomis granulių šiluminėmis savybėmis, kurias lemia jų kokybė. Tai reiškia, jog įprastai kokybiškesnės medienos granulės lemia gerokai efektyvesnį namų šildymą.

Dauguma žmonių, namus besišildančių granulinėmis šildymo sistemomis mano, jog kokybiškesnes medienos granules galima atskirti pagal jų kainą, nes pastarosios dažniausiai būna brangesnės. Iš dalies ši tendencija iš tiesų galioja, tačiau taip tikrai yra ne visuomet. Visiškai normalu, jog aukštesnės kokybės produkcijos gamyba reikalauja daugiau laiko bei pastangų, todėl ir jos kaina būna kiek aukštesnė. Nepaisant to, kartais pasitaiko atvejų kuomet žemesnės kokybės medžio granules parduodantys gamintojai specialiai padidina granulių kainą tam, kad pirkėjai galvotų, jog jų parduodama produkcija yra aukštesnės kokybės net ir tuomet, jeigu taip nėra.

Dėl šios priežasties yra visuomet rekomenduojama atidžiau pasidomėti medžio granulių pardavėjais bei atkreipti dėmesį į jų parduodamą produkciją.

Medienos granulių savybės, į kurias yra būtina atkreipti dėmesį

Viena iš pagrindinių savybių, aiškiai apibrėžiančių aukštą medienos granulių kokybę – jų sudėtis. Žemesnės kokybės medienos granulių gamyboje dažnai yra naudojamos įvairios cheminės priemaišos, kurios paverčia granulių gamybos procesą paprastesniu. Nepaisant to, šios cheminės priemaišos neabejotinai daro neigiamą įtaką šiluminėms jų savybėms. Tai reiškia, jog papildomų cheminių priemaišų savyje turinčios granulės degimo metu į aplinką išskiria mažiau šilumos. Tuo tarpu aukštesnės kokybės medienos granulės yra gaminamos iš visiškai natūralios medienos. Informacija apie medienos granulių sudėtį gamintojai visuomet privalo nurodyti ant pakuočių, todėl pirkėjai gali paprastai bei lengvai ją pamatyti vos pažvelgę į etiketę.

Taip pat visuomet svarbu yra atkreipti dėmesį ir į medienos granulėse esančios drėgmės kiekį. Aukštos kokybės medžio granulės visuomet yra gaminamos tik iš tinkamai išdžiovintų medienos pjuvenų bei dulkių. Tai reiškia, jog kokybiškose granulėse esančios drėgmės kiekis neturėtų viršyti 9 proc. Antrinių medienos žaliavų džiovinimas – medienos granulių gamybos proceso etapas, reikalaujantis kiek daugiau laiko. Dalis mažiau kokybiškas medžio granules gaminančių prekybininkų visuomet stengiasi maksimaliai optimizuoti granulių gamybos procesus, todėl ir pjuvenų džiovinimo procesui skiria mažiau dėmesio. Taip nekokybiškas biokuro produktas savyje išlaiko didesnį drėgmės kiekį, kuris taip pat reiškia ir prastesnes šilumines savybes. Tuo tarpu tinkamai išdžiovintas bei mažą drėgmės kiekį savyje turinčias granules gaminantys gamintojai užtikrina, jog jų produkcija taptų kur kas efektyvesniu pasirinkimu tiems, kurie namus šildo granulinėmis šildymo sistemomis kiekvieną dieną. 

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu