Franke

Kaip sutaupyti, jei norite įsigyti šilumos siurblį?

Šilumos siurbliai kaip sutaupyti

Pradėjote domėtis šilumos siurbliais, tačiau susiduriate su tuo, jog tikrai yra daug informacijos? Prisiminkite, jog renkantis šilumos siurblį energijos vartojimo efektyvumas yra svarbiausias veiksnys. Ieškodami gaminio susidursite su COP (našumo koeficientu) ir EER (energijos efektyvumo koeficientu). Jie parodo šildymo ar vėsinimo sistemos efektyvumą ir lygina pagamintą energiją su sunaudota energija. Pavyzdžiui, jei šilumos siurblys pagamina 3 kW šiluminės energijos ir sunaudoja 1 kW elektros energijos, jo naudingumo koeficientas bus 3,0. Kuo didesnė šio skaičiaus reikšmė, tuo naudingesnis ir efektyvesnis bus šilumos siurblys.

Kodėl svarbu pasirinkti tinkamos galios šilumos siurblį?

Jei šilumos siurblys bus per silpnas arba per galingas, jis neveiks efektyviai, padidins sąskaitas už energiją, o oras namuose bus slogus. Silpnas įrenginys veiks nuolat, negalės šildyti ar vėsinti namo tinkamai. Per daug galingas įrenginys kainuos daugiau iš anksto ir per daug kartų įsijungs ir išsijungs, todėl sutrumpės jo eksploatavimo laikas. Skaičiuojant teisingą šilumos siurblio galią reikia atsižvelgti į Jūsų namo pamatus, sienų storį, izoliaciją, langus, oro filtravimą ir kt. 

Ar galima gauti komensaciją šilumos siurbliams?

Lietuvoje šiuo metu vykdoma valstybės paramos programa „buitinių katilų keitimui“. Jos pagalba fiziniai asmenys, turintys namus ir senus neefektyvius katilus, įregistruotus iki 2014 m., gali įsigyti naują granulinį katilą ar šilumos siurblį ir gauti iki 50% nuolaidą įmokos sumai. Naujojo šilumos siurblio sezoninis naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 3,0, jei energijos šaltinis yra terminis oras (oras-vanduo) ir ne mažesnis kaip 3,0, jei energijos šaltinis yra geoterminis (geo-vanduo), o hidroterminė (vanduo-vanduo) 3.5. Nuo 2019 iki 2022 metų pabaigos bus paskirstyta 14 milijonų eurų parama. Jei kyla klausimų apie paramos sąlygas, įgyvendinimą ar paramai tinkamus įrenginius, Namams24 komanda yra pasirengusi padėti viso proceso metu.

Kokia šilumos siurblių kaina be kompensacijos?

Visiems, kurie nori įsigyti prekę ar produktą yra svarbi kaina. Tačiau kaina neturėtų būti pagrindinis rodiklius, pagal kurį renkatės produktą. Šilumos siurbliai yra prekė, kurią naudosite ne vienerius metus, dėl to ir pigiausio varianto pasirinkti tikrai nerekomenduojama. Taip pat tiksli kaina priklausys nuo to, kokį šilumos siurblį pasirinksite, kadangi šilumos siurbliai yra trijų tipų: oras-vanduo, oras-oras ir geoterminiai. Šilumos siurblių kainos priklauso nuo to, kokį siurblį pasirinksite, kadangi kainos skiriasi. Jei nežinote, kaip išsirinkti tinkamą siurblį, visuomet galite pasikonsultuoti su profesionalais.

carbontek

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu