Franke

Kaip pasirinkti šildymo katilą

šildymo katilai

Potencialiam pirkejui reikia nupirkti katilą ir nepermoketi už jį. Tai galima padaryti tik vieninteliu atveju – susipažinus su informacija. Mes pristatome Jūsų dėmesiui straipsnį, kurio deka Jus gausite informaciją apie katilo charakteristikas. Jeigu norite pasirinkti katila iš anksto, reikia atkreipti dėmesį į: degimo kameros tipą, katilo galingumą, šilumokaičio konsrukciją ir medžiagas iš ko jis pagamintas, bei kitas žemiau išvardintas charakteristikas.

Katilo galingumas.

Katilo galingumą butina apskaičiuoti iš anksto. Esant lubų aukščiui 2,5 metro, dauginam kiekvinus 10 m2 į kW katilo galingumą. Tokiu atveju, namui kurio šildomas plotas 200 m2 užteks dijinio katilo kurio galingumas 20 kW. Bet tai apytikslus paskaičiavimai, kiekvienam konkrečiam atvejui ir tiksliam katilo parinkimui reikalinga specialisto konsultacija arba projektuotojo paskaičiavimai.

Galios reguliavimas

Skiriami:

  • vienos pakopos galios katilai
  • dviejų pakopų galios katilai
  • katilai su tolygiu galios regulaivimu

Vienos pakopos galios katilai – katilai su vienu galios lygiu, dviejų pakopų galios katilai – atitinkamai su dviem lygiais. Tolygus galios reguliavimas leidžia išvengti pernelyg didelių dujų sąnaudų. Kokie dujiniai katilai geresni pagal galios reguliavimo tipą?

Negalima pasakyti, koks katilas geresnis. Reikia vertinti, kad pilnos katilo galios prireiks tik 2-3 menesius per metus. Jeigu galimybės leidžia geriau pasirinkti dvejų pakopų galios reguliavimo katilą. Toks pasirinkimas leis komfortiškai jaustis šildomam name ir prie -5 ° ir prie -30 °.

Montavimo budas.

Buitinis katilas – ne mažas įrenginis. Gamintojai siūlo pakabinamus arba pastatomus katilus. Kaip pasirinkti dujinius katilus pagal montavimo tipą? Juk teisingai pasirinkus katilo montavimo vietą sutaupis gavenamajį plotą.

Montavimo budą įtakoja katilo svoris. Katilo svoris netesiogiai įtakoja galingumą. Katilo galingumai prasideda nuo 10 kW, o toliau varijuoja.

Šilumokaičio medžiaga.

Šaltas vanduo pašildomas šilumokaičio metalinių konturų pagalba, pratekant pro juos. Šilumokaičiau gaminami iš įvairių medžiagų.

  • Ketiniai šilumokaičiai – sunkus, patvarus, brangiai kainuojantis. Toks šilumokaičių tipas jautrus staigiam temperatūrų svyravimui, užtat visai neveikiamas korozijos ir gali tarnauti 25 – 50 metų.
  • Plieniniai šilumokaičiai naudojami nebrangių katilų modeliuose. Jie lengvesni ir lankstesni palyginus su ketiniais šilumokaičiais, bet veikiami korozijos.
  • Variniai šilumokaičiai kainuoja brangiau. Jie idealiai tinka kompaktiškiems pakabinamiems katilams, pakankamai lengvi ir patvarus korozijos poveikiui.

Koki katilą pasirinkti pagal šilumokaičio medžiagą? Jei turite ribota finansinę galimybę – plienini, jeigu parenkate galingą katilą kotedžui ar dideliam namui – ketini. Jeigu miniatiurini modelį nedidelėms patalpoms – tai varini šilumokaitį.

Atvira ir uždara degimo kamera.

Katilai su atvira degimo kamera – katilai su naturalia trauka. Jie paprasti, tačiau reikalauja geros padavimo-ištraukimo ventiliacijos patalpuose. Pas mus visi katilai energetiškai priklausomi!

Uždara degimo kamera reiškia konstrukcijos sudėtingumą (ventiliatorių pagalba šalinami degimo produktai ir paduodamas oras degimui). Tokiems modelių tipams nereikalingas standartinis kaminas ir padavimo-ištraukimo ventiliacija. Konstrukcija reikalauja oro padavimą degimui iš išorės.

Deginimo energijos panaudojimas.

Konvekciniai katilai naudoja tik dujų deginimo energiją. Tokie katilai pigesni nes jų konstrukcija paprasta. Kokie katilai geresni (efektyvesni) pagal enegijos panaudojimą?

Kondensaciniai katilai sudetingesni, brangesni ir efektyvesni. Jie duoda daugiau šilumos negu gali duoti dujų deginimas. Tokiuose katiluose naudojamas metodas panaudoja išmetamuosiosie dujose esančia vandens garų šilumą. Katilai atiduoda papildoma energija, išnaudojant garų perejimą į vandeni. Tokie katilai sumažina dujų sąnaudas 20-30 %.

Taigi, koks katilas yra geresnis? Geresnis yra tas katilas, kuris atitinka Jūsų keliamus reikalavimus kainai ir išvardintiems parametrams.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu