Ekoklima

Atraskite sodo šiltnamių privalumus: ne tik profesionalams

Sodo šiltnamiai

Ar norite auginti daržoves arba vaisius? Tada verta pagalvoti apie kokybiškus šiltnamius, kurie padėtų tai padaryti lengviau ir saugiau. Sužinokite daugiau apie pagrindines šiltnamių tendencijas ir privalumus!

Sodo šiltnamiai – populiarus pasirinkimas Lietuvoje

Sodo šiltnamiai nėra naujas išradimas, bet šiais laikais jie įgauna populiarumo, nes vis daugiau žmonių nori savo kieme auginti ekologiškus vaisius ir daržoves. Tokios tendencijos tikrai nestebina – tai yra įdomus hobis, kuris padeda gyventi sveikiau ir pagerinti savo mitybą.

Žinoma, šiltnamiai yra toks dažnas pirkinys Lietuvoje ir dėl didelės šiuolaikinių modelių pasiūlos – dabar kiekvienas gali atrasti tokio dydžio ir stiliaus modelį, kurį galės lengvai pritaikyti būtent savo sodui.

Ar tikrai verta rinktis šiltnamį? Jeigu taip, kokio tipo prekę rinktis? Šie ir kiti klausimai bus atsakyti čia, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą savo sodui.

Du polikarbonatiniai sodo stiklai, Gardenway.ro nuotrauka
Du polikarbonatiniai sodo stiklai, Gardenway.ro nuotrauka

Kokie yra sodo šiltnamių privalumai?

Taigi, kodėl sodo šiltnamiai yra tokie populiarūs ir kokie yra pagrindiniai jų privalumai?

Vienas iš didžiausių privalumų – prailgintas vaisių ir daržovių auginimo laikas. Kadangi šiltnamyje yra geriau reguliuojama temperatūra, jūsų sodinukai pradės augti greičiau ir išsilaikys daug ilgiau, taip prailginant auginimo sezoną. Kai kuriuos augalus galėsite auginti net ir visus metus! Tokia optimali temperatūra taip pat apsaugos nuo įvairių ekstremalių oro sąlygų – labai didelio karščio, vėjo, stipraus lietaus ir daugybės kitų. Dėl šios priežasties jūsų augalai bus geriau apsaugoti nuo kartais neprognozuojamų oro permainų.

Dar vienas privalumas yra tinkamas drėgmės reguliavimas. Būtent šiltnamio konstrukcija padeda reguliuoti drėgmės lygį, todėl jūsų augalai bus geriau apsaugoti tiek nuo per didelio išsausėjimo, tiek nuo per didelės drėgmės, nes abu šie kraštutinumai gali neigiamai paveikti jūsų augalus ir jų derlių.

Žinoma, tokia konstrukcija taip pat gali apsaugoti ir nuo kenkėjų bei įvairių ligų! Ar norite savo sodininkystėje naudoti kuo mažiau pesticidų? Tada šiltnamio barjeras padės tinkamai pasirūpinti savo augalais!

Jeigu norite pasimėgauti šiais privalumais, jums prireiks kokybiško sodo šiltnamio. Vienas iš geriausių pasirinkimų – šiltnamiai iš gardenway.lt. Čia tiek pradedantieji, tiek sodinimo profesionalai atras sau tinkamiausią variantą ir galės daug ilgiau mėgautis savo vaisiais ir daržovėmis.

Polikarbonatinis sodo šiltnamis su pusapvaliu stogu
Polikarbonatinis sodo šiltnamis su pusapvaliu stogu

Iš ko gaminami šiuolaikiniai sodo šiltnamiai?

Ar norite išsirinkti naują šiltnamį, tačiau nežinote, kuris variantas būtų tinkamiausias? Tada verta pagalvoti apie gamybos medžiagas. Pavyzdžiui, šiuo metu bene populiariausios yra stiklas ir polikarbonatas. Kurį variantą rinktis?

Visų pirma, stiklas yra ilgaamžiška medžiaga, kuri atrodo labai estetiškai ir yra lengvai prižiūrima. Jeigu ieškote klasikinio stiliaus šiltnamio, tai bus puikus pasirinkimas. Tik nereikėtų pamiršti, kad stiklas yra ganėtinai trapus, todėl reikėtų su tokiu šiltnamiu elgtis labai atsargiai.

Dėl šios priežasties išpopuliarėjo polikarbonatiniai šiltnamiai – jie yra daug tvirtesni nei stikliniai modeliai. Šiltnamiai iš polikarbonato taip pat yra labai lengvai surenkami, tačiau jie gali nusidėvėti šiek tiek greičiau.

Žinoma, abu šiltnamių stiliai turi savų privalumų, todėl tiesiog reikia nuspręsti, kuris yra tinkamesnis būtent jums!

Kiti temos straipsniai

Membranos ir plėvelės

Aukštos kokybės membranos ir plėvelės

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Sodo augalai reikalauja visokeriopos priežiūros

Pasodinto miško priežiūra

Pasodinto miško priežiūra ir apsauga

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Pavasarį, kaip ir kiekvienais metais,

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu