Anza

Kokią įtaką daro patalpų drėkinimas žmogaus odai?

oro drėkinimas namuose

Mūsų šalis pasižymi permainingais orais. O mūsų oda tuo tikrai nėra patenkinta. Viena didžiausių problemų – odos išsausėjimas. Vasarą tą gali įtakoti saulės spinduliai, sūrus vanduo, vėjas, smėlis. Štai žiemą – šaltis, žvarbus vėjas, sausas šildomų patalpų oras. Kaip gelbėtis nuo šių negandų? Išskirsime du variantus – kremas sausai odai ir tinkamas patalpų drėkinimas. Juolab, kad šios dvi priemonės neprieštarauja viena kitai ir sudaro puikų tandemą siekiant išvengti odos išsausėjimo. 

Patalpų drėkinimo svarba

Pernelyg sausas oras šildomose patalpose – svarbus veiksnys odos išsausėjimo problemos atsiradimui. Kaip su tuo kovoti? Atsakymas paprastas – pasirūpinkite tinkamu patalpų drėkinimu. Pirmiausia, ką reikėtų padaryti – išmatuoti drėgmės kiekį patalpose. Tam puikiai pasitarnaus drėgmės matuokliai. Normalus drėgmės kiekis patalpose turi būti tarp 40-60 proc. Jeigu drėgmės kiekis nukrinta žemiau nei 30 proc. – patalpas būtina drėkinti. 

Taigi, oro drėkintuvai ne tik suteikia didelį komfortą, bet ir yra labai naudingi.  Pirmiausia – palaiko teisingą patalpų drėgmės lygį, antra – apsaugo odą ir nosies gleivinę nuo išsausėjimo, trečia – užkerta kelią bet kokių infekcinių ir kvėpavimo ligų atsiradimui ir plitimui. Kaip matote, rūpindamiesi savo oda, pasirūpinsite ir viso organizmo gera savijauta. Šiandien galima pasirinkti pačių įvairiausių drėkintuvų pagal savo individualius poreikius. 

Jeigu jums malonu, kai namuose ar darbo vietoje sklinda mėgstami ar atvirkščiai, neįprasti aromatai, pasirinkite oro drėkintuvą su aromaterapijos funkcija. Tokie prietaisai paprastai turi eterinių aliejų stalčiuką, į kurį įpylus pageidaujamo kvapo eterinio aliejaus nedidelį kiekį, ilgą laiką galėsite mėgautis maloniu aplinkos  aromatu. Tuo pačiu palepinsite ir savo odą. 

Kuo skiriasi oro drėkintuvai?

Drėkintuvai priverstinai prisotina patalpos orą drėgme. Mūsų rinkoje galima rasti skirtingų drėkintuvų. Pagal savo veikimo technologiją jie gali būti skirstomi:

  • Ultragarsinius oro drėkintuvus. Šie prietaisai veikia tyliausiai iš visų drėkintuvų rūšių, todėl taps puikiu sprendimu miegamajame arba vaikų kambaryje.
  • Šaltų garų su filtrais drėkintuvai. Veikia šiek tiek garsiau, tačiau pasižymi paprasta priežiūra ir mažomis el. energijos sąnaudomis.
  • Šaltų garų su diskais drėkintuvai. Jie taip pat veikia šiek tiek garsiau, tačiau turi vieną didelį privalumą – nereikia keisti jokių drėkinimo filtrų. Mažos elektros sąnaudos.
  • Karštų garų drėkintuvai dirba labai tyliai, tačiau naudoja šiek tiek daugiau elektros energijos. 

Taigi, jums belieka pasirinkti, kokios drėkintuvo savybės yra svarbiausios ir pasirinkti tinkamiausią oro drėkinimo prietaisą. Jūsų oda bus dėkinga už tai.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu