Dažniausiai žmonės renkasi patalpų apsaugos sistemas iš dviejų gamintojų: DSC arba Paradox. DSC dažniausiai montuojamos įmonėse, sandėliuose, daugiabučiuose, nes jos pigesnės ir įrengiamos, kur nereikalingos brangios sistemos. Paradox sistemos dažniausiai montuojamos nuosavuose namuose, nes yra didesnis pultelių pasirinkimas pagal ekrano savybes (ikoniniai, grafiniai). Šios sistemos brangesnės, jas paravartu montuoti tada kai pultelis ar judesio davikliai dera prie namų interjero, nes tiesiog atrodo solidžiai . Abi sistemos puikiai valdomos.
Kai kurias sistemas galima išplėsti iki 128 zonų ir daugiau. Jos gali būti jungiamos prie siųstuvo, GSM modulio arba vietinio telefoninio tinklo. Prieš įrengiant sistemą, konsultuojame ir padedame išsirinkti geriausiai atitinkančią Jūsų poreikius.
Siųstuvas nors ir kainuoja nuo 400,- Lt. iki 600,- Lt, bet atsiperka gana greitai – per 1 metus. Tai priklauso nuo įmonės, kuri saugos Jūsų namus. Kai sistema prijungta prie telefoninės linijos visą laiką, ją įjungiant, išjungiant ar jai siunčiant pavojaus signalą, ji susisiekia su pagrindiniu pultu per telefono liniją.
Trūkumas toks, kad prie pulto sėdintis žmogus nemato suveikimo zonos. O per telefoninę liniją viskas yra priešingai: važiuojantis ekipažas žino, kokia zona sureagavo (lango ar vidaus daviklis, tas pats daviklis antrą kartą ar kitas). Taip ekipažas gali priimti ryžtingesnius sprendimus, o ne tik dažnais atvejais tik atvažiuoti iki objekto, apžiūrėti išorės.
Šiuo metu didžioji dalis saugomų objektų yra pajungti prie siųstuvo, dėl GSM tinklų apkrovų, užimtumo. GSM tinklai yra nepatikimi švenčių dienomis. Dėl tinklų apkrovų gali nenusiųsti pavojaus signalo pultui.
Šiuo metu daugelis patalpų apsaugos sistemų suinstaliuota nekokybiškai. Dažniausiai yra prastai atlikti montavimo darbai arba parinkta nekokybiška bei pigi įranga. Šie darbai ir dabar atliekami įmonių, patentininkų bei saviveiklininkų, kurie turi mažai patirties bei kompetencijos. Todėl – svarbu išsirinkti tinkamą patalpų apsaugos sistemų instaliavimo rangovą.
Dėl prastai atliktų montavimo darbų neretai sistema klaidingai suveikia. Jeigu objektą saugo ekipažas, jo atvykimai yra skaičiuojami, taip pat kaip ir elektros dingimai, pranešimai apie suveikusią signalizaciją ir galiausiai klientui yra pateikiami mėnesinėje „padidintoje“ sąskaitoje. Saugos tarnyboms tai palanku, todėl jie nesistengia keisti nekokybiškų sistemų.
Kuo daugiau klaidingų suveikimų, tuo mažiau dėmesio skiriama objekto apžiūrai. Tad įvykus realiam apiplėšimui, atvažiavę į objektą ir nepamatę akivaizdžių įsilaužimo pėdsakų, jie gali tiesiog apsisukti ir nuvažiuoti. Dažniausiai įsibrovėlis, įlindęs į patalpas, užklijuoja judesio daviklius. Siųstuvas siunčia suveikimą, bet nenurodo kuri zona ir kaip dažnai suveikė. GSM modulis tai nurodytų, o ekipažas žinotų, kad plėšikas vis dar viduje juda po skirtingas zonas.
Sodybos, vienkiemiai, sodai už miesto ribų:
Sodybose atitolusiuose nuo miestų instaliuojame patalpų apsaugos sistemas, su integruotu GSM moduliu.
Penki vartotojai gali pilnai valdyti ir kontroliuoti šią įdiegtą sistemą. Pažeidus saugomą zoną, šiems vartotojams paeiliui skambinama. Jeigu nei vienas vartotojas neatsiliepia, visiems vartotojams išsiunčiamas SMS pranešimas su suveikusios zonos pavadinimu ir suveikimų skaičiumi.
Surinkęs atitinkamą kodą savo mobiliojo telefono klaviatūra, vartotojas gali nuotoliniu būdu valdyti sistemą; įjungti arba išjungti komutuojamus įrenginius, įjungti mikrofoną ir pasiklausyti, kas vyksta patalpoje, pareikalauti SMS žinutės su saugomų zonų ir komutuojamų įrenginių parametrais ir t.t. Atsiliepus bent vienam vartotojui, sistema kitiems vartotojams nebeskambina ir SMS žinučių nebesiunčia.
Įjungti arba išjungti sistemą galima klaviatūra arba trumpu, nemokamu skambučiu. Valdyti įrenginį galima tik iš vartotojo telefono. Jeigu skambinama iš numerio, kurio nėra sistemos atmintyje, skambutis nedelsiant nutraukiamas, o vartotojui išsiunčiama SMS žinutė su skambinusiojo telefono numeriu. SMS žinutę vartotojas gauna ir dingus pagrindinio maitinimo šaltinio įtampai. Žinutėje matoma ir rezervinio akumuliatoriaus įtampa. SMS žinutę vartotojas gauna ir atsiradus pagrindinio maitinimo šaltinio įtampai.
Atsiradus signalizacijos laidų pažeidimui vartotojas nedelsiant yra informuojamas skambučiu ir SMS žinute.
Tai labai patogi apsaugos sistema, nes ją įdiegus galima programuoti, keisti parametrus ir prižiūrėti net neatvykus į objektą.
Patalpų apsaugos sistemų instaliavimas naujai statomuose namuose:
Patalpų apsaugos sistemos yra instaliuojamos per kelis etapus.
1) Suderiname judesio daviklių kiekį bei vietą. Padedame išsirinkti gamintoją, modelį. Suderiname kaip bus išvedžiojami signalizacijos laidai.
2) Laidų instaliavimas.
3) Laidų testavimas. Ant laidų pakabinama įranga, kuri sudedama į apsauginius maišelius (nuo tinkavimo ir dažymo).
4) Judesio daviklių pritvirtinimas prie sienų. Paskutinį kartą sistema yra testuojama.