Franke

Apie dujinius katilus

dujiniai katilai

Dujiniai katilai – vieni populiariausių šildymo katilų Lietuvoje. Didžiausi šių katilų privalumai yra mažas dujų sunaudojimas, aukštas naudingo veikimo koeficientas (paprastų dujinių katilų 94-97%, dujinių kondensacinių katilų iki 105%) bei saugus katilo darbas. Autonominio šildymo sistemos su dujiniais katilais sėkmingai veikia tiek mažuose butuose, tiek dideliuose daugiabučiuose gyvenamuosiose namuose.

Kiekvienas gamintojas pateikia didžiulį katilų pasirinkimą, todėl išsirinkti reikiamą katilą yra nelengva. Renkantis katilą dažniausiai neužtenka vadovautis tik katilo kaina ar gamintojo vardu. Tinkamai įrengtas nebrangus katilas gali ilgai ir patikimai dirbti, o žymios firmos brangus katilas gali netenkinti lūkesčių, jeigu jį renkantis nebuvo atsižvegta į vartotojo poreikius ir situaciją. Labai dažnai yra atsižvelgiama į kelis veiksnius: koks katilo naudingumo koeficientas, kokio galingumo katilo reikia, kur turite vietos pastatyti katilą, tačiau šiuos kriterijus atitinka dauguma katilų ir vien jų negana.

Neretai kyla klausimas kuo skiriasi pakabinamas ir pastatomas dujiniai katilai?

Pastatomi dujiniai katilai

Pastatomi dujiniai katilai tai tradicinis, konservatyvus ir ilgus metus nesikeičiantis šildymo prietaisas. Šio tipo katilų šilumokaičiai dažniausiai yra iš ketaus arba plieno. Dažnai yra keliamas klausimas koks šilumokaitis yra geresnis, tačiau vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra. Ketaus privalumas yra tas, kad jis mažiau pažeidžiamas korozijos. Jo šilumokaitis įprastai gaminamas iš storesnio ketaus, kas teigiamai įtakoja jo tarnavimo laiką, tačiau šie katilai turi ir savo trūkumų. Ketus yra labiau trapus ir todėl yra tikimybė mikroplyšių atsiradimui transportuojant arba eksploatavimo metu esant dideliems temperatūros svyravimams.  Pastatomi dujiniai katilai gali būti vieno kontūro (tik šildymui) ir dviejų kontūrų (šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui).

Pakabinami dujiniai katilai

Tai palyginti nesenai atsiradę katilai, kurie sugebėjo per neilgą laiko tarpą užsitarnauti daugybę gerbėjų. Vienas populiariausių ir tiksliausių šių katilų apibūdinimų – „miniatiūrinė katilinė”. Šis apibūdinimas yra vartojamas dėl to, jog katile yra ne tik degiklis, šilumokaitis ir valdymo prietaisas. Katile yra įmontuotas vienas ar netgi du cirkuliaciniai siurbliai, išsiplėtimo manometras, termometras, saugų katilo darbą užtikrinanti sistema bei daugelis kitų elementų. Vieni pagrindinių šių katilų privalumų yra jų kompaktiškumas, montavimo paprastumas, jie gali būti puikiai priderinti prie bet kokio interjero. Pakabinami dujiniai katilai yra išskiriami pagal tokius kriterijus kaip:

Katilo galingumas. Populiariausias pakabinamų dujinių katilų galingumas – 24kW. Mažesnio galingumo katilų pasitaiko retai, nes dauguma pakabinamų katilų dirba moduliuojančiu režimu ir neesant poreikiui tiesiog dirba ne pilnu galingumu.

Kontūrų skaičius. Vieno kontūro katilai (tik šildymui), dviejų kontūrų (šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui). Dviejų kontūrų katilai pagal karšto vandens ruošimą išskiriami į katilus su tūriniu šildytuvu bei katilus, kur karštas vanduo ruošiamas šilumokaityje pratekėjimo režimu. Pasirenkant katilą, kai yra tik šildymo poreikis, jums tinkamiausias ir pigesnis variantas yra vieno kontūro katilas. Esant šildymo ir karšto vandens ruošimo poreikiui galima rinktis dviejų kontūrų katilą su šilumokaičiu karštam vandeniui ruošti (paruošia apie 10-15 l/min. buitinio karšto vandens, esant ΔT=30 °С), arba su tūriniu vandens šildytuvu. Pastarasis katilas yra tinkamas pasirinkimas norintiems didesnio komforto. Dažniausiai pasitaikantis integruotas 45-60 litrų tūrinis šildytuvas paruošia apie 18-20 l/min. buitinio karšto vandens, esant ΔT=30 °С, o esant mažam pradiniam karšto vandens poreikiui karštu vandeniu galėsite naudotis net neįsijungus katilui.

Dūmų šalinimo būdai. Išmetamosios dujos gali būti šalinamos įprastinės traukos būdu („kaminas”) bei priverstine trauka („turbo”). Priverstinės traukos („turbo”) būdu dūmus šalinantys katilai turi nemažai privalumų juos montuojant bei eksplotuojant. Ypač tose vietose, kur nėra kamine laisvų kanalų dūmų šalinimui arba prijungimas prie natūralios traukos kamino yra problematiškas. Priverstinio dūmų šalinimo katiluose įmontuotas ventiliatorius, kuris per specialų koaksialinį dūmtraukį dūmus tiesiog išpučia į lauką. Tokio modelio katilai yra puikus pasirinkimas ten, kur nėra tradicinio dūmtraukio, kadangi čia dujos pašalinamos per specialų koaksialinį dūmtraukį, kuris tiesiogiai per sieną išvedamas į lauką. Be to, šio tipo katilai nenaudoja patalpos deguonies. Per tą patį koaksialinį dūmtraukį iš lauko į katilą tiekiamas degimo procesui palaikyti reikalingas oras.

Reklama: dujinių katilų montavimas

carbontek

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu