Franke

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Ant sienos, prie kurios stovi drabužių kabykla, nupiešta skrybėlė, o prie batų dėžės – milžiniško dydžio basutė. Toks vaizdas, kuriuo tarsi pratęsiamas prieškambario baldas, gyvenamajai aplinkai suteikia intrigos, netikėtumo ir žaismingumo. Tai tik keletas idėjų, kurias dekoruojant būstą įgyvendinti siūlo studijos „Interjero projektai” dizainerė Rūta Kimantaitė.

Populiariausios – gėlės

Gėlėmis, geometriniais ornamentais, abstrakcijomis, įvairiomis kompozicijomis ar kitomis netikėtomis formomis sienas marginanti vilnietė menininkė naudoja tradicines sienų dažymo priemones. Teptukus ir akrilinius dažus.

R.Kilmanaitės teigimu, norint dekoruoti vaikų kambarį, galima rinktis mažosioms atžaloms patinkančius animacinių filmų herojus. O įrengiant berniuko kambarį ant sienų įamžinti mėgstamo modelio mašiną ar lėktuvą. Tai vaiko kambariui suteiks jaukumo ir padės sukurti artimą aplinką.

Suaugusieji dažniausiai pirmenybę teikia gamtos vaizdams. Ypač mėgsta gėles: vandens lelijas, sakuras, šakeles ar gėlę primenančias abstrakcijas. Rečiau norima įamžinti žmogaus figūrą. Vis dėlto dizainerė prisiminė, kad vienam jos bendradarbiui yra tekę su užsakovais svarstyti, kaip ant plokštumos perkelti tam tikrus erotikos elementus.

Išlavintą skonį turintys klientai sienas dekoruoti pageidauja ir neįprastais piešiniais. „Pasitaiko, kad užsakovas nori tokio piešinio, kokie būdavo senovės Egipte, Romoje, atkartoti kolonų puošybą arba sukurti prancūziško stiliaus dekoraciją”, – šypsojosi R.Kilmanaitė.

Anot dizainerės, ant sienų galima perkelti ne tik mažus, bet ir nestandartinio dydžio vaizdus. Tarkim, jei užsakovas pageidauja didesnio animacinio filmo personažo ar gyvūno nei jis yra iš tikrųjų, reikia projektorius. „Gyvūną ar žmogų sudėtinga identiškai nupiešti, todėl norint kuo tiksliau atkurti jo formas, naudojamas projektorius”, – tapybos subtilybes vardijo R.Kilmanaitė.

Dekoracija – ne ilgaamžė

Dizainerės teigimu, tapyba ant sienų akriliniais dažais nėra ilgaamžė. Jais nudažomas tik paviršius. Todėl, norint, kad tokia dekoracija ilgiau išliktų, sieną galima padengti apsauginiu sluoksniu – specialiu dažų rišikliu. Tačiau tai nebūtina.

Kiek metų toks piešinys gali džiuginti? R.Kilmanaitė tvirtino, kad tiek pat, kiek ir siena, kol jos nesubraižo ar nesutepa. Akriliniais dažais nutapytas piešinys greitai išdžiūva, todėl prie sienos jau kitą dieną galima stumti baldus. Norimą vaizdą ar kompoziciją galima sukurti per kelias dienas. Jei piešinys sudėtingesnis ir didesnis, darbas gali užtrukti ir savaitę.

R.Kilmanaitė pasakojo, kad taikant tokią tapybos techniką dekoruoti sieną geriausiai kai ši yra neseniai nudažyta, o ant jos nesusikaupęs dulkių sluoksnis. Priešingu atveju, dėl dulkėto paviršiaus akriliniai dažai gali nekibti su paviršiumi.

Tinka ne visuomet

Kūrėjos teigimu, nors ir neįprasta piešinyje, bet ant sienos galima užkoduoti tam tikrą idėją, mintį ar šūkį. Ypač, jei norima jį susieti su asmenybe.

Vis dėlto, net ir labai norint išmarginti sieną tokiais piešiniais, skubėti nereikėtų. R.Kilmanaitės teigimu, jei kambaryje yra daug daiktų, įvairiausių paveikslų, vazų, geriau šio sumanymo atsisakyti. Juolab kad piešiniui iškyla grėsmė pranykti, o jis juk turi išsiskirti, būti puošybos elementas ar įdomus akcentas.

Dizainerė įsitikinusi: jei užsakovo nepavyktų perkalbėti, teptuko į rankas neimtų.

R.Kilmanaitė atkreipė dėmesį, kad sienas puošti galima ir taikant kitą dažymo būdą – naudoti specialų lipnų mišinį, kurio sudėtyje yra vaško ir spalvų pigmento. Tokiame mišinyje išmirkytu šepečiu ant sienos belieka suformuoti įvairias faktūras, ornamentus ar abstrakcijas. Dizainerė tikina, kad tokia technika atliktas darbas pagyvintų interjerą, suteiktų natūralumo.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu