Franke

Aksesuarai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs

interjero aksesuarai

Vonios kambaryje praleidžiame palyginti nedaug laiko, tačiau daugelis nesutiktų su tokiu pragmatišku jo įvardijimu kaip sanitarinis mazgas. Kasdienių higienos ritualų ar malonių naminių SPA procedūrų vietai keliami ne mažesni estetikos reikalavimai nei kitoms būsto erdvėms.

Svarbu nepersistengti

Vonios kambario aplinką kuria ne vien sienų, grindų apdaila, santechnikos įranga, apšvietimas ar baldai. Ne menkesnį vaidmenį vaidina ir privalomos šios erdvės detalės – pradedant paprasčiausiais rankšluosčiais ir baigiant dantų šepetėlių laikikliu ar puodeliu.

Prekybos tinklo „SBA idėjos namams” rinkodaros vadovė Milda Goštautaitė teigė, jog renkantis vonios aksesuarus pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, ar jie funkcionalūs ir ar derės prie bendro kambario stiliaus.

„Kruopščiai parinkti daiktai vonios kambariui suteiks ir estetikos, ir puošnumo. Tačiau labai svarbu neperkrauti patalpos aksesuarais”, – įspėjo pašnekovė.

Smulkiąsias interjero detales M.Goštautaitė patarė derinti su apšvietimu ir vonios kambario baldais. Keraminiai aksesuarai puikiai derės su vonios kambario plytelių dekoru, jei juose atsikartos tas pats raštas ar jo motyvas. Tekstilės gaminių, kaip antai kilimėlio, skalbinių dėžės bei dušo užuolaidos, spalvos, raštai, detalės taip pat turėtų derėti.

Svarbu paisyti ir medžiagų vienovės. Jei vandens maišytuvai ar kita įranga pagaminta iš chromuoto metalo, jie nederės su matinio paviršiaus aksesuarais.

Rankšluosčiai – iš bambukų

M.Goštautaitė pasakojo, kad šiuo metu ypač populiarūs ilgaplaukiai kilimėliai, iš vytelių pinti krepšiai ir dėžutės. Keraminiuose aksesuaruose vyrauja baroko stiliaus motyvai, vis dar madingas floristinis raštas.

„Šiandien vonios kambaryje interjero dizaineriai rekomenduoja klasikinę baltą spalvą ir natūralių gamtinių paviršių tekstūros aksesuarus bei baldus. Siūloma derinti skirtingas medžiagas: į metalinę konstrukcija įterpti medžio, į pintą – audinio motyvų”, – komentavo „SBA idėjų namams” atstovė.

Madų vėjai neaplenkė ir vonios rankšluosčių – šiuo metu madingi vienspalviai, vientisos faktūros gaminiai. Tačiau renkantis rankšluostį specialistai pataria atkreipti dėmesį ir į tai, kad jis būtų tankus, minkštas, purus, gerai sugertų vandenį.

„Dėl aukštos kokybės ir išskirtinių savybių šiandien rekomenduočiau gaminius, kurių sudėtyje yra bambuko pluošto. Jie ne tik malonūs lytėti, itin tankūs, puikiai sugeria vandenį, bet ir turi antibakterinį poveikį, nesukelia alergijos”, – aiškino bendrovės „KuRima” rinkodaros direktorė Ingrida Kaupienė.

Pasak pašnekovės, prie vonios interjero rankšluosčius galima derinti ne tik spalva, bet ir faktūra. Siuvinėti, nėriniuoti gaminiai išsiskirs puošnumu, rafinuotumu.

Užuolaidos išgyvena atgimimą

Nors specialistai sutaria, kad vonios kambario aksesuarai pirmiausia turėtų būti praktiški, į šias erdves vis drąsiau žengia ir vaizduojamojo meno kūriniai.
Interjero dizaino namų „Autentic” atstovė Giedrė Jaronytė spėjo, kad tam įtakos turi ne tik kintanti žmonių pasaulėžiūra, bet ir atsirandančios sąlygos patenkinti tokius estetinius poreikius.

Tinkamai parinkti paveikslai vonios kambaryje atrodys žaviai ir netikėtai. Vis dėlto interjero dizainerė patarė atkreipti dėmesį ir į technines galimybes.
„Ar tai būtų drobė, ar fotografija, patalpoje turi būti labai gera ventiliacija, antraip po kurio laiko kūrinys susiraukšlės, deformuosis. Drėgmė prasiskverbia ir po stiklu, nebent kūrinys būtų visiškai hermetiškas, vakuuminis”, – aiškino G.Jaronytė.
Pašnekovė pastebėjo, kad šiuo metu renesansą išgyvena ir dušo bei vonios užuolaidėlės.

„Anksčiau jas buvome įpratę rinktis taupumo sumetimais, nes užuolaida tiek nekainuoja kiek pertvara. Šiandien jau daugiau dėmesio kreipiama į estetinę pusę. Atsirado įvairių bėgelių, karnizų. Tarkime, jei vonia apvali, virš jos montuojamas apvalus karnizas. Užuolaidos žaviai drapiruojamos, kartu hermetiškas audinys saugo nuo tykštančių vandens lašų”, – kalbėjo interjero dizainerė.

Už pertvaras užuolaidos pranašesnės ir tada, kai vonios kambarys sujungtas su miegamuoju. „Šiuo atveju estetika pranoksta funkciją, nes užuolaidos taip nelaužo erdvės kaip pertvaros, jos organiškai įsilieja į bendrą visumą”, – teigė pašnekovė.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu