Anza

Specialistų patarimai, kaip išsirinkti saulės elektrinės rangovą

Specialistų patarimai, kaip išsirinkti saulės elektrinės rangovą

Nusprendus įsirengti saulės elektrinę arba gavus paramą jos įsigijimui ir įrengimui, tenka rinktis tuos, kas ją pastatys. Ko gero, daugelis būsimų saulės energijos vartotojų pradeda paieškas internete. Tačiau labai greitai galima pastebėti, kad saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir priežiūra užsiima daug įmonių. Kaip išsirinkti tą, kuri atitiktų visus lūkesčius ir būtų patikima?

Paklaustas, kaip būsimas saulės energijos vartotojas turėtų rinktis, kas jam statys saulės elektrinę, UAB „Saulės grąža“ vadovas Mindaugas Gerulaitis sutinka, kad tai iš tiesų sunkus uždavinys būsimam vartotojui. „Nuo pat įsikūrimo 2012 metais mes siekiame suburti ir išlaikyti profesionalus, kurie savo darbą atlieka tikrai kokybiškai. Reputacija mums labai svarbi ir klientai tai įvertina. Vienas pagrindinių raktų ir yra rinktis tą saulės elektrinių rangovą, kuris daug metų dirba šioje srityje ir nepriekaištingai tenkina klientų lūkesčius“, – dalijasi mintimis M. Gerulaitis ir duoda keletą svarbių patarimų.

Teiraukitės draugų, kaimynų atsiliepimų ir rekomendacijų

Tai bene pirmiausia, ką reikėtų padaryti. Atsiliepimai ir rekomendacijos puikiai atspindi įmonės patikimumą. „Galbūt todėl, kad rūpinamės savo reputacija, iš klientų gauname gerus atsiliepimus ir rekomendacijas. Ne kartą esame atlikę klientų apklausą. Pastaroji atskleidė, kad 96,4 proc. klientų drąsiai rekomenduoja mus kitiems. Tai atspindi mūsų specialistų profesionalų požiūrį į darbą“, – džiaugiasi savo darbuotojais šalyje pirmaujančios saulės energijos įmonės vadovas M. Gerulaitis.

Atkreipkite dėmesį į įmonės dydį ir gyvavimo laiką rinkoje

Specialistai pataria atkreipti dėmesį, kiek įmonė, kuri stato saulės elektrines, turi nuolatinių darbuotojų, kiek metų dirba. Tokią informaciją galite lengvai rasti internete, pavyzdžiui Rekvizitai.lt svetainėje. Pastaruoju metu, populiarėjant saulės elektrinėms, vis daugiau atsiranda pavienių mažų statytojų, ne itin seniai pradėjusių veiklą. Žinoma, tarp jų taip pat galima rasti gerų ir patikimų specialistų, tačiau verta vadovautis visais pasirinkimo kriterijais.

Pasidomėkite, kokias garantijas suteiks ir rangovas, ir gamintojas

Internete, ieškant saulės elektrinės rangovų, tenka pastebėti, kad įmonės siūlo skirtingą garantijos laiką. Įvairiuose skelbimuose, kuriuose kviečiama pasistatyti saulės elektrinę, nurodoma garantija svyruoja nuo 5 iki 30 metų. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad garantijos atskirai suteikiamos saulės moduliams, saulės elektrinės įrangai, montavimo sistemoms ir darbams.

Svarbu, ne tik kokią garantiją rangovas suteikia darbams, bet ir kiek patikimas yra gamintojas. „Jokia garantija negarantuoja kokybiško produkto. Pastebėjome, kad kuo mažesnis gamintojas, tuo ilgesnė garantija. Šioje vietoje gali padėti tas rangovas, kuris atstovauja keletą didelių gamintojų ir  nėra suinteresuotas vieno gamintojo protegavimu. Rangovas turi gebėti argumentuotai paaiškinti privalumus ir skirtumus tarp gamintojų. Todėl būsimas saulės elektrinės pirkėjas turėtų išsiaiškinti visas suteikiamų garantijų sąlygas“, – rekomenduoja  M. Gerulaitis.

Įvertinkite visą pasirenkamos įmonės paslaugų spektrą

Rinkoje išsiskiria įmonės, kurios ne tik stato saulės elektrines, bet ir teikia kitas su tuo susijusias paslaugas. Didelis privalumas, jei pasirinkę įmonę, gautumėte pagalbą tvarkant paramos dokumentus, priduodant elektrinę ESO, konsultacijas pasirenkant palankiausią planą bei visą saulės elektrinės priežiūrą.

„Jei įmonė gali suteikti visą paslaugų spektrą, tai puikus išskirtinumas. Tarkime, elektrinės priežiūra: ji reikalinga, norint užtikrinti, kad jūsų saulės elektrinė veiktų maksimaliai ir laiku užbėgtumėte už akių galimiems sutrikimams. Pačiam vartotojui tuo pasirūpinti gali būti sudėtinga. Pavyzdžiui, mes turime padalinį, kuris užsiima jau pastatytų elektriniu inspekcija, priežiūra ir remontu. Kiti dažniausiai to neturi. Todėl tikrai verta išsiaiškinti, ar įmonė, kuri siūlosi jums pastatyti saulės elektrinę, suteiks ir kitas paslaugas“, – pataria  saulės energijos specialistas ir UAB „Saulės grąža“ vadovas.

Žinant, į ką atkreipti dėmesį, renkantis saulės elektrinės statytoją, šis uždavinys nebeatrodo toks sudėtingas. Belieka vadovautis minėtais patarimais ir pasirinkti tinkamiausią saulės energijos įmonę.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu