Franke

Už gero statybos techninio prižiūrėtojo – kaip už mūro

Už gero statybos techninio prižiūrėtojo – kaip už mūro

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamentas pastaruoju metu gauna nemažai paklausimų apie statybos techninę priežiūrą. Gyventojai, ypač renovuojamų daugiabučių namų butų savininkai, nori būti tikri, kad statybos darbai bus atliekami kokybiškai, ir teiraujasi, kiek tai priklauso nuo statybos techninio prižiūrėtojo.

Pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, turėdami gerą statybos techninį prižiūrėtoją, gyventojai gali jaustis kaip už mūro. Nuo jo kvalifikacijos, gebėjimų ir reiklumo didžia dalimi ir priklauso, kad statybos darbai būtų atlikti gerai, kad po metų kitų neišlįstų brokas. Jeigu namo renovacijos metu gyventojams kyla neaiškumų ar jie turi pretenzijų statybininkams, pirmiausia ir reikėtų kreiptis į statybos techninį prižiūrėtoją.

Ką privalo tikrinti šis specialistas, nustato statybos techninis reglamentas „Statinio statybos techninė priežiūra“. Jo pareiga – kontroliuoti statybą nuo pat pradžios iki užbaigimo akto surašymo ir akylai stebėti, kad rangovai darbus atliktų pagal projektą, kad statybininkai laikytųsi visų technologijų ir normų, kad laiku būtų atliekami reikalingi matavimai ir bandymai.

Techninis prižiūrėtojas turi fiksuoti atliekamų statybos darbų trūkumus ir defektus, dalyvauti išbandant inžinerinius tinklus, įrenginius, konstrukcijas ir pasirašyti jų priėmimo aktus. Jis taip pat turi tikrinti, ar naudojamos statybinės medžiagos, įrenginiai atitinka reikalavimus, ar iš tikrųjų atlikta tiek statybos darbų, kiek nurodoma dokumentuose. Visi techniniai prižiūrėtojai turi atskirai apdrausti savo civilinę atsakomybę dėl kiekvieno jų prižiūrimo statinio.

Jie turi vykdyti ir pernai aplinkos ministro nustatytą naują pareigą – atlikdami namo atnaujinimo techninę priežiūrą būti statybvietėje pradedant kiekvieną naują statybos darbų technologinį procesą, o jo metu – ne rečiau kaip du kartus per savaitę.

Jeigu, renovuojamo namo gyventojų nuomone, techninis prižiūrėtojas savo darbą atlieka netinkamai, jie apie tai turėtų informuoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) teritorinį skyrių.

Kadangi daugiabučių atnaujinimo darbų kokybė itin priklauso nuo statybos techninių prižiūrėtojų, VTPSI atidžiai tikrina jų veiklą.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu