Franke

Kaip pasiruošti darbui lauke įvairiomis gamtos sąlygomis?

darbo rūbai

Dėl savo darbo specifikos didelė dalis darbuotojų privalo dirbti įvairiomis gamtos sąlygomis. Tai ypač aktualu kelininkams ar statybininkams, kurie didžiąją dalį laiko darbuojasi lauke. Įmonių vadovai privalo užtikrinti darbuotojų saugą. Šiuo tikslu kiekvienas darbuotojas yra supažindinamas su galimais pavojais darbo aplinkoje ir kaip galima sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. Specialios darbo saugos priemonės padeda apsaugoti darbuotojus nuo nudegimų, sutrenkimų ar kitų traumų. Vis dėlto, tik maža dalis įmonių įspėja darbuotojus kaip verta elgtis dirbant ypač karštomis vasaromis dienomis ar žiemos mėnesiais. Dehidratacija – vienas dažniausiai pasitaikančių sveikatos sutrikimų su kuriais susiduria darbuotojai. Dėl to, ypač svarbu žinoti kaip derėtų tinkamai pasiruošti darbui įvairiais metų laikais.

Dėl klimato pokyčių Lietuvoje daugėja ypač karštų dienų, kuriomis temperatūros stulpelis gali viršyti 30 laipsnių. Priešingai nei biurų darbuotojai, atvirose patalpose dirbantys žmonės negali įsigyti kondicionierių, kurie padėtų atsivėsinti atliekant fizinius darbus. Kepinant saulei iškyla saulės smūgio ar dehidratacijos rizika. Žmogaus organizmui yra būtinas vanduo, kad jis galėtų atsivėsinti ir palaikyti gyvybiškai svarbias funkcijas.

Vanduo padeda reguliuoti kūno temperatūrą, todėl būtina užtikrinti, kad darbo metu kiekvienas darbuotojas turėtų galimybę išgerti reikiamą kiekį skysčių. Dehidratacija dažnai pasireiškia troškuliu, burnos džiūvimu, nuovargiu, galvos skausmu ir svaigimu, pykinimu. Norint apsaugoti darbuotojus būtina nuolat atnaujinti žinias apie galimas rizikas dirbant karštomis dienomis. Svarbu žinoti kaip atpažinti dehidratacijos simptomus ir kaip padėti sunegalavusiam kolegai. Darbo apranga daro įtaką darbuotojui savijautai. Vasaros metu patariama rengtis lengvesniais, šviesesnių spalvų rūbais, kurie leistų kūnui kvėpuoti. Stovint saulėje svarbu dėvėti galvos apdangalus ir naudoti kremą nuo saulės, kad išvengtumėte nudegimų. Stenkitės keisti darbo aprangą priklausomai nuo metų laiko.

Darbo rūbai Kaune gali būti įsigyjami parduotuvėje ,,Atvila“. Čia rasite ypač didelį darbo rūbų pasirinkimą. Jeigu negalite keisti savo darbo uniformos, pasistenkite daryti dažnas pertraukėlės pavėsyje, kad išvengtumėte perkaitimo.

Dirbant esant dideliam šalčiui galimi viso kūno nušalimai. Dėl šios priežasties, svarbu apsirengti tinkamus darbo rūbus, kurie ne tik būtų patogūs, bet ir padėtų išlaikyti kūno šilumą. Stenkitės sluoksniuoti rūbus. Arčiausiai kūno vilkitės termo rūbus, kurie padeda sulaikyti šilumą arti kūno. Antras sluoksnis turėtų būti izoliacinis, kuris padeda reguliuoti kūno temperatūra. Ant viršaus patariama dėvėti vėjui ir vandeniui atsparias striukes, kurios neleis drėgmei ir šalčiui prasiskverbti į vidų.

Šis sluoksniavimo metodas padeda jaustis komfortabiliai dirbant net ir per didelį šaltį. Pašiltintų drabužių ir batų darbui galite įsigyti apsilankę darbo batai .Būtina uždengti kuo didesnę kūno dalį, kad išvengtumėte nušalimų, todėl privalu dėvėti pirštines, kepures, šaliką ir kita. Kaip pagalbinė priemonė gali būti naudojami maitinamieji šalčio kremai, kurie padeda apsaugoti veido ir rankų odą. Dirbant žiemą būtina ne tik dėvėti kokybiškus drabužius, bet ir pasirūpinti savo kūnų iš vidaus. Atliekant sunkius fizinius darbus organizmas sunaudoja daug energijos, todėl turime ją nuolat papildyti maistu. Pertraukų metu valgykite riebesnį, daug angliavandenių turintį maistą, kuris padės organizmui geriau funkcionuoti per šalčius. Vartokite daug šiltų gėrimų, bet venkite kofeino.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu