Franke

Trąšos augalams namie, balkone ir sode: nuo specialių skysčių ir lazdelių iki pačių pagamintų mišinių

Augalų tręšimas

Pavasarį kyla noras skirti daugiau laiko ir dėmesio tiek naminėms gėlėms, tiek balkono žiedynams, o taip pat ir daržo augalams. Nepriklausomai nuo to, ar jau šį tą auginate, ar dar tik svarstote pradėti, yra vienas žingsnis, kurio nereikėtų praleisti – tai augalų tręšimas. Daržininkė Solveiga Pranckūnė sutiko pasidalinti ne tik įžvalgomis apie skirtingas trąšas, bet ir paprastu naminių trąšų receptu, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai. 

Trąšos – it augalų maisto papildai

Nors augalai reikalingą energiją pasiima iš saulės šviesos bei dirvožemio, tai nereiškia, kad jų neverta sustiprinti papildomai. Trąšas galima palyginti su maisto papildais žmonėms, kurie nėra mitybos pakaitalas, bet suteikia papildomų elementų. Skirtingi augalai turi skirtingų poreikių, todėl ir trąšų pasirinkimo spektras platus, specializuoti gaminiai yra praturtinti konkretiems augalams reikalingiausiomis medžiagomis. 

„Vieniems augalams tai tiesiog papildomas pastiprinimas. O kitiems augalams, kurie yra reiklesni ir lepesni, trąšos yra tiesiog privalomas auginimo elementas. Todėl dar prieš pradėdami pirmuosius daržo darbus, suplanuokite ne tik norimų augalų sąrašą, bet ir pasidomėkite jų savybėmis ir poreikiais, kurie padės parinkti tinkamiausias trąšas“, – įžvalgomis dalijasi Solveiga.

Ką pasirinkti iš plataus trąšų asortimento

Užsukus į parduotuvę, nuo trąšų gausos gali imti raibti akyse. Solveiga atkreipia dėmesį, kad vien „Grandiol“ prekės ženklas siūlo visą gausybę skirtingų trąšų produktų: vejoms, spygliuočiams, lapiniams ir balkono augalams, trąšų lazdeles, uogų, rožių ir orchidėjų trąšos, taip pat dar yra ir universalios trąšos. 

„Nors iš pirmo žvilgsnio šios, universalios, trąšos gali pasirodyti paprasčiausias ir geriausias variantas, bet iš tiesų verta skirti laiko įsigilinti į savo auginamus augalus ir jų poreikius, kad galėtumėte parinkti būtent specializuotas trąšas. Pavyzdžiui, „Grandiol“ trąšos balkono augalams skatina energingą augimą ir nuostabų žydėjimą, bet jei norite džiaugtis orchidėjų žiedais, tuomet verčiau rinktis jų orchidėjų trąšas, nes jos pritaikytos šių gėlių jautrumui“, – pataria „Lidl“ sodo ir daržo prekių ambasadorė Solveiga.

Anot jos, svarbus ne tik tinkamų trąšų pasirinkimas, bet ir tikslus jų naudojimas. Net ir universalių trąšų nereikėtų naudoti iš akies, svarbu įsiskaityti į produkto aprašymą ir trąšas naudoti pagal rekomendacijas. Per mažas kiekis nebus naudingas, o per didelis – gali būti net kenksmingas. 

Naminės trąšos

Solveiga primena, kad trąšas galite ne tik įsigyti, bet ir pasigaminti patys. Jei mėgstate bananus, kiaušinius ir kavą, tuomet visus, naminėms trąšoms reikalingus ingredientus jau turite. Gaminimo eiga taip pat nėra sudėtinga. 

„Į dubenį lygiomis dalimis supilkite džiovintų ir smulkintuve susmulkintų bananų žievių, sutrintų kiaušinių lukštų ir išdžiūvusių kavos tirščių. Šią masę gerai sumaišykite. Pagamintas trąšas galima įterpti į paviršinį substrato sluoksnį arba įberti į duobutę sodinant augalą. O jei pasigaminsite didesnį kiekį, tuomet svarbu mišinį laikyti sandariame inde“, – pataria Solveiga.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu