Franke

“Protingi” varžtai užtikrina idealų suveržimą

“Protingi” varžtai užtikrina idealų suveržimą

Surenkant įvairias konstrukcijas, pavyzdžiui, baldus, kartkarčiais iškyla problemų dėl per stipriai arba per silpnai užveržtų varžtų. Laimei, protingi inžinieriai tokius nesklandumus sugalvojo „apeiti” naudodami „protingus” varžtus. Naujasis išradimas „SmartBolts” gali būti naudojamas ir pramonėje, ir medicinoje. Šių detalių galvutėse sumontuotas paprastas spalvinis priveržimo jėgos indikatorius.

Jei indikatorius raudonas, varžtas yra per laisvas, jei žalias – darbas atliktas puikiai ir viskas laikysis gerai, o jei spalva juoda, jis priveržtas per daug. Kiekvienam varžtui (tiksliau – jo indikatoriui) suteikiama 20 metų garantija. Indikatorius veikia skysčio suspaudimo principu, dėl ko pakinta skysto indikatoriaus spalva. Tai reiškia, kad komponento viduje nėra jokių judančių dalių, ir jis patvarumu praktiškai nenusileidžia tradiciniams analogams.

Indikatorius yra miniatiūrizuota optinės absorbcijos kapsulė, kitaip vadinama kintamo tankio šviesos filtru. Jis su didele pakartojimo geba gali keisti savo šviesos spektro pralaidumą keičiant kapsulės storį (skysčio tankį). Šviesia spalva nudažytas indikatoriaus langelis įmontuojamas prie viršutinės varžto galvutės sienelės, o tarp jo ir  sienelės patalpinama hermetiška optiškai tankaus skysčio kapsulė. Toks skystis pasižymi gebėjimu stipriai absorbuoti tam tikrą šviesos spektro dalį. Likę spinduliai atsispindi nuo spalvoto langelio, o veržiantis varžtą asmuo mato vis kitokią spalvą priklausomai nuo veržimo jėgos. Įrenginio jautrumą galima tiksliai kontroliuoti keičiant skysčio cheminę sudėtį ir kapsulės geometriją. Naujovės kainos kol kas nepateikiamos.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu