Ekoklima

Aplinkai draugiškos „eco-Logo“ lipnios juostos

Aplinkai draugiškos „eco-Logo“ lipnios juostos

Aplinkos apsauga ir sveikas gyvenimo būdas daugeliui vartotojų pastaruoju metu tampa vis aktualesnė tema. Tai patvirtina ir kompanijos tesa gaminamų kanceliarinių produktų, pažymėtų prekiniu ženklu „eco-Logo“ pastoviai kylančios pardavimų apimtys visos Europos mastu. 2011-aisiais jos išaugo 27 procentais lyginant su ankstesniais metais.

eco-Logo“ prekiniu ženklu pažymėta kompanijos tesa produkcija šiuo metu apima daugiau kaip dvidešimt įvairių gaminių. Šiemet ji pasipildys dar trimis gaminiais – kiliminės dangos tvirtinimo, remonto ir apsauginėmis dažymojuostelėmis.

Šiandien jau įprasta perkant maisto produktus atidžiai perskaityti ant pakuotės pateikiamą gaminio sudėtį, rinktis tik tuos, kurių sudėtyje yra kiek galima mažiau sveikatai abejotiną poveikį turinčių priedų. Tačiau ar pakankamai domimasi, kokių nepageidaujamų medžiagų gali būti mus supančioje aplinkoje – mūsų būsto ar biuro apdailai panaudotuose dažuose, lakuose, balduose, grindų dangose, lipniose juostelėse?

Pastaraisiais dešimtmečiais kompanija tesa vis daugiau dėmesio skiria aplinkai ir žmogaus sveikatai  draugiškų produktų gamybai. Dauguma buityje vartamų juostų gaminamos su klijais, kurių sudėtyje nėra skiediklių. Net ir kambario temperatūroje skiedikliai į aplinką išskiria lakiuosius organinius junginius, tokius kaip benzenas, toluenas, formaldehidas ir kiti. Pastarieji erzinančiai veikia kvėpavimo takus, o kartais ir odą. Ilgesnį laiką išbuvus nevėdintoje patalpoje, kurioje yra pasklidę lakiųjų organinių junginių garų, gali pradėti skaudėti galvą, pasireikšti svaigulys, mieguistumas. Skiedikliai gali garuoti pakankamai ilgą laiką. Todėl ši problema aktuali ne tik apdailos darbus atliekantiems specialistams ar mėgėjams. Jei lipni juosta lieka patalpoje ilgam laikui – būste ar biure, aktualu, kad ji būtų pagaminta su klijais be skiediklių.

Visų „eco-Logo“ grupės prekių gamybai naudojamos antrinės žaliavos, perdirbtos pagal ISO 14021 reikalavimus. Pavyzdžiui „eco-Logo“ remonto juostos sudėtyje pedirbtos antrinės žaliavos sudaro 64 procentus visų gamyboje panaudotų žaliavų, kai tuo tarpu  „eco-Logo“ kiliminės dangos tvirtinimo juostos – 100 procentų.

Be antrinių žaliavų šių juostų gamybai naudojamos ir natūralios medžiagos. „Eco-Logo“ remonto juostoje naudojamas pluoštas yra gaminamas iš medienios. Įmonė tiki, kad naudojant tokį pluoštą vietoj medvilninio ženkliai taupomi natūralūs ištekliai: eukaliptų ar bukų miškai užima ženkliai mažiau ploto nei medvilnės pasėliai (iš to paties ploto medžių atveju išgaunama iki 4 kartų daugiau žaliavos), siekiant užauginti medieną sunaudojama iki dešimt kartų mažiau vandens pasėlių laistymui. Be to, medžių atveju nekyla problemų dėl užimamų dirbamos žemės plotų, kurie galėtų būti panaudojami maisto žaliavų auginimui.

Nei vienas iš „eco-Logo“ prekių grupės gaminių nėra balinamas chloro dioksidu (ClO2), kuris priskiriamas prie toksinių dujų. Tai ne tik apsaugo aplinką nuo galimų nuodingų dujų išmetimų į aplinką, bet ir leidžia sunaudoti iki 7 procentų mažiau natūralių žaliavų (medienos) tam pačiam prekių kiekiui pagaminti.

Naudodama perdirbtas antrines žaliavas kompanija tesa nedaro jokių nuolaidų galutinio gaminio kokybės reikalavimams. Gamindama ir siūlydama rinkai „eco-Logo“ produktus kompanija tesa laikosi principo: „100 procentų kokybiški ir tuo pačiu aplinkai draugiški produktai“. Todėl šie produktai visiškai atitinka tradicinių kompanijos tesa gaminių kokybę – o kai kuriais atvejais yra netgi kokybiškesni.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu