Tikkuurila

Skirtingų formų kilimai: kokį kilimą pasirinkti namų kambariams?

Kilimai interjeras

Namų dekoras – sunkus, daug laiko, idėjų ir sudėtingų sprendimų reikalaujantis procesas. Sunku išsirinkti baldus, bet neretai dar sunkiau išsirinkti namų aksesuarus, kurie padeda suvienyti namų interjerą, stilių, sukurti norimą jaukią atmosferą ar pabrėžti tam tikras erdvės detales. Vienas iš dažniausiai namuose naudojamų interjero aksesuarų – kilimas. Jis suteikia erdvei jaukumo, gali tapti išskirtine ir pirmiausia dėmesį atkreipiančia interjero detale. Tačiau pasirinkti tinkamą kilimą gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kilimai skiriasi savo dydžiu, medžiagomis, dizainu, tipu, ir, be abejo, forma. Nors dažnas apie tai net nepagalvoja, tačiau namų stiliui, interjerui ir bendram vaizdui daug įtakos turi būtent kilimo forma. Tad pasirinkti ją tinkamai yra ne mažiau svarbu, nei pasirinkti kilimo medžiagą ar spalvą. Apie tai, kokios formos kilimas labiausiai tiks skirtingoms namų erdvėms, plačiau rašome šiame straipsnyje. 

Pagrindinės kilimų formos bei rinkimosi taisyklės

Kilimas – vienas iš dažniausiai naudojamų namų dekoro elementų. Jis užtikrina jaukumą, patogumą ir šilumą, puikiai užpildo erdvę ir suteikia jai užbaigtumo jausmą. Na, o išsirinkus tinkamą kilimo medžiagą, spalvą ir dydį, labai svarbu nepamiršti atsižvelgti ir į jo formą. Daugelis į tai žiūri pro pirštus, nes greičiausiai nežino, kokios įtakos bendram namų ir interjero vaizdui iš tiesų turi kilimo forma. 

Dažniausiai kilimai būna kelių pagrindinių formų. Stačiakampiai – tradicinės formos, dažniausiai naudojami ir populiariausi kilimai. Jie puikiai tinka didelėms erdvės užpildyti, dera prie ilgų ir siaurų erdvių. Tuo metu kvadratiniai kilimai taip pat populiarus pasirinkimas. Jie idealiai tinka kvadratinės formos kambariams, dera prie kvadratinių baldų, tokių kaip kavos staliukai ir pan. Galiausiai, kilimai gali būti ir apvalios formos. Apvalūs kilimai erdvei suteikia neįpareigojantį, smagų įvaizdį. Dažniausiai jie tinka mažesnėms erdvėms, nestandartinių formų kambariams. Tačiau gali būti priderinami įvairiai. 

Tiesa, prieš pasirenkant norimą ir tinkamą kilimo formą, labai svarbu, kad tiksliai išmatuotumėte erdvės dydį. Skirtingos formos ir dydžio kilimai tinka skirtingų dydžių erdvėms. Labai svarbu, kad pasirinktas kilimas būtų proporcingas erdvei, atrodytų skoningai. Per didelis kilimas užgoš erdvę, o mažas joje „pradings“. Taip pat naudinga išmatuoti ne tik erdvę, bet ir ją užpildančius baldus. Svarbu, kad kilimas tinkamai galėtų būti patiestas prie jų ar po jais. 

Kokios formos kilimas labiausiai tiks prieškambariui?

Prieškambaris – pirmasis kambarys, į kurį įžengiame pravėrę namų duris. Tad labai svarbu, kad pasirinktas kilimas būtų ne tik patogus, bet ir stilingas – tokiu būdu padėsite sukurti puikų pirmąjį įspūdį apie savo namus. Žinoma, kilimo formos pasirinkimas priklauso nuo prieškambario formos. Jei prieškambaris platus ir erdvus, apvalus kilimas puikiai jį papildys. Didelis kvadratinis kilimas padės efektyviai užpildyti laisvą erdvę, suteiks jai jaukumo. Tačiau jei prieškambaris yra siauras ir ilgas, vienareikšmiškai reikėtų rinktis stačiakampio formos kilimą. Jis tikrai puikiai užpildys erdvę ir derės prie jos formos. 

Pagrindinis svetainės akcentas – tinkamas kilimas

Svetainė – namų centras, todėl dažnas ją siekia papuošti taip, kad ji spinduliuotų svetingumu, jaukumu ir šiluma. Neretai akcentinę funkciją svetainėje atlieka ir kilimas, kurio išskirtinis dizainas, spalva patraukia akį pirmiausia. Tačiau naudinga žinoti, kad skirtingose svetainėse tinka ir skirtingų formų kilimai. Kadangi svetainės gana dažnai yra didelės, labai svarbu pasirinkti ne per mažą kilimą. Itin didelėms ir erdvioms svetainėms puikiai tinka apvalūs kilimai, kuriuos gali papildyti ir virš jų kabantis šviestuvas. Apvalus kilimas puikiai tiks ir mažoje svetainėje, kur derės su apvaliu kavos staliuku. Tačiau didelę erdvę taip pat skoningai gali papildyti ir didelis kvadratinis kilimas, aplink kurį bus itin lengva pastatyti baldus. 

Tinkamiausias miegamojo kilimas

Dažnai kyla diskusijų, ar miegamajame reikia kilimo ir, jei jo reikia, kokios formos modelį pasirinkti. Vieno teisingo atsakymo tikrai nėra – kiekvienas turi laisvą valią pasirinkti tai, kas jam yra geriausia ir reikalingiausia. Kilimai miegamajame sutinkami retai, tačiau net ir šiame kambaryje jie tikrai gali būti tiesiami. Dažniausiai prie miegamojo lovos yra priderinamas pusmėnulio formos kilimėlis kojoms padėti. Taip pat dažnai naudojami ir pailgi, stačiakampiai kilimai, tiesiami prie lovos galo. Tai puikus akcentas, leidžiantis jaukiai, šiltai ir minkštai padėti kojas lipant iš lovos rytais. Tai dvi pagrindinės kilimų formos, kurios dažniausiai tinka daugumai miegamojo kambarių.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu