Anza

Dažomų paviršių paruošimas

Dažomų paviršių paruošimas

Įdėmiai apžiūrėkite paviršių, kurį ruošiatės dažyti. Nepastebimai, diena po dienos, ant paviršiaus kaupiasi dulkės, lieka pirštų antspaudai, dėmės ir kiti nešvarumai, kurie gadina vaizdą. Uždažius šitų problemų neatsikratysite, būtina jas pašalinti prieš dažant, kitaip nukentės vaizdas ir atsparumas naujos dažų dangos.
Teisingas paviršiaus paruošimas užima žymiai daugiau laiko, negu pats dažymas. Todėl įsitikinkite, ar turėsite laiko ir pinigų tinkamam pasiruošimui.

PELĖSIO ŠALINIMAS

Juodas, pilkas ir rudas pelėsio dėmes kartais būna labai problematiška pašalinti, bet jeigu pelėsis lieka prieš gruntavimą, dažymą ar beicavimą, jis gali prasiskverbti per naują dangą ir sugadinti jūsų dažymo ar beicavimo darbo rezultatus. Pelėsis atsiranda ten kur šilta, drėgna ir mažai šviesos. Skalbyklas, vonias ir rūsius atidžiai stebėkite. Jeigu aptikote pelėsį, apdorokite buitinio baliklio (chloru) ir vandens tirpalu sumaišytu santykiu 1:3. Naudodami kempinę, tirpalu gerai sudrėkinkite pelėsiu pažeistą vietą ir maždaug 0.5 m aplink ją. Palaukite mažiausiai 20 min ir dar kartą sudrėkinkite, jeigu paviršius sausas. Kruopščiai nuskalaukite paviršių vandeniu, po to nuplaukite švelniu plovikliu ir dar kartą nuskalaukite vandeniu.
Kai dirbate su chloru visada dėvėkite apsauginius akinius, pirštines ir darbinius rūbus. Niekada nemaišykite chloro su amonjaku, nes gali išsiskirti nuodingos dujos.

BLIZGANČIŲ PAVIRŠIŲ PARUOŠIMAS

Prieš dažymą ar gruntavimą, dėl geresnio sukibimo, blizgančius paviršius „pašiauškite“:
– Nušlifuokite smulkiu švitriniu popieriumi, pvz.: #180 ar #220.
– Drėgnu skuduru nuvalykite dulkes.
Galima blizgesį šalinti cheminiais preparatais, bet su jais reikia dirbti atsargiai ir atidžiai. Per ilgas cheminio preparato poveikis gali pakenkti dažų plėvelei – ji gali suminkštėti ir susiraukšlėti. Vistik naudojant cheminius blizgesio šalintojus reikėtų:
– Įsitikinti ar pakankama ventiliacija. Atidaryti langus, naudoti ventiliatorius.
– Atidžiai perskaityti gamintojo instrukciją.
– Naudoti saugos priemones – pirštines, akinius, rūbus, respiratorius.

NEDAŽYTŲ PAVIRŠIŲ PARUOŠIMAS

Naujos GKP
Prieš dažant įsitikinkite: ar visos glaistytos vietos nušlifuotos; nuvalytos ar nusiurbtos dulkės. Nugruntuokite PVA gruntu ar dėmes blokuojančiu gruntu. Jeigu gruntuojant PVA gruntu atsiranda nepageidaujamų dėmių, patartina dar kartą gruntuoti dėmes blokuojančiu gruntu.
Naujas tinkas
Leiskite tinkui gerai išdžiūti. Plonas tinko sluoksnis ar nedideli ploteliai išdžiūsta per 1-2 dienas. Esant aukštam santykiniam drėgnumui, dideli plotai ar storesni tinko sluoksniai gali džiūti visą mėnesį. Išdžiūvusį tinką reikia nušlifuoti iki pageidaujamo lygumo. Pašalinus visas šlifavimo dulkes (skuduru ar dulkių siurbliu) gruntuokite dėmes blokuojančiu gruntu rekomenduojamu tinkuotiems (glaistytiems) paviršiams.
Šlifuodami naudokite saugos priemones – pirštines, akinius, respiratorius.

DAŽYTŲ PAVIRŠIŲ PARUOŠIMAS

Įdėmiai apžiūrėję įvertinkite kokie yra išryškėję paviršiaus defektai. Dažų plėvelė gali būti suskilinėjusi, atšokusi, apsilupusi, netvirtai prilipusi. Priklausomai nuo defekto sunkumo, reikalingi vienas ar keli paruošimo būdai.
Grandymas
Tai tradicinė ir efektyviausia plokščių paviršių paruošimo priemonė. Grandyti galima tinkuotus, medinius ir metalinius paviršius. Naudokite trikampius ar užapvalintus grandiklius – tokius, kad būtų patogu pasiekti kampus ar užapvalintus profilius. Būkite atidūs – neišskobkite, neišdaužykite duobučių ar kitaip nesugadinkite pagrindo. Vėliau nušlifuokite vidutinio grubumo ir švelniu švitriniu popieriumi.
Šveitimas vieliniu šepečiu
Naudokite tvirtą vielinį šepetį, dirbkite atsargiai, nepažeisdami pagrindo. Kai visi atšokę dažai bus pašalinti, nušlifuokite vidutinio grubumo ir švelniu švitriniu popieriumi.
Šlifavimas švitriniu popieriumi
Jeigu dažų plėvelė yra tik švelniai nušerpetojusi, tai pakaks pašlifuoti švitriniu popieriumi. Pradėkite darbą grubesniu, po to šlifuokite vidutiniu ir galiausiai viską nušveiskite smukaus grūdėtumo švitriniu popieriumi.
Cheminis dažų nuėmėjas
Tai rečiausiai naudojamas būdas. Jis efektingas ten, kur sunku prieiti su grandikliais ar šlifuokliais. Naudodami cheminius dažų nuėmėjus būkite labai atsargūs. Reikia įdėmiai perskaityti naudojimo instrukciją. Dažniausiai jie būna labai kenksmingi, todėl būtina naudoti akių, odos, kvėpavimo takų apsaugos priemones. Yra ir nekenksmingų nuėmėjų, tačiau jie yra mažiau efektyvūs, todėl reikia kelis kart daugiau laiko, kad pasiekti norimą rezultatą. Nuėmėjui atlikus savo darbą, prieš gruntuojant, beicuojant ar lakuojant, pagrindą nušveiskite smukaus grūdėtumo švitriniu popieriumi, pašalinkite dulkes.

TAPETŲ DAŽYMAS

Pats geriausias sprendimas – pašalinti senus tapetus ir klijus prieš dažymą! Uždažius ant viršaus, seni tapetai gali susiraityti, gali pasimatyti nepageidaujamos dėmės, susiformuoti nevienoda tekstūra.
Kaip pašalinti tapetus?
Jeigu nepavyksta tapetų paprasčiausiai nuplėšti, bandykite juos drėkinti vandeniu ir grandyti. Yra dar vienas būdas – kaitinti (drėkinti) garais ir grandyti. Pašalinkite klijus, tapetų likučius ir kruopščiai nuskalaukite. Išskaptuotos duobutės ar kitaip pažeistos vietos turėtų būti užglaistytos, nušveistos smulkaus grūdėtumo švitriniu popieriumi. Šlifavimo dulkės nuvalomos drėgna kempine. Prieš dažant gruntuokite aliejiniu (alkidiniu) ar lateksiniu dėmes blokuojančiu gruntu.
Jeigu reikia dažyti ant tapeto:
patikrinkite ar tapetas visur tvirtai prikibęs, ar tvarkingos siūlės. Perklijuokite problemiškas vietas. Sekdami mūsų rekomendacijas atlikite testą. Pasirinkite mažiausiai matomą kambario vietą ir pasižiūrėkite ar gerai atrodys uždažius. Pasistenkite, kad bandomajame plote būtų tapetų siūlė.
– Gruntuokite aliejiniu (alkidiniu) dėmes blokuojančiu gruntu. Pasirūpinkite tinkama ventiliacija arba naudokite respiratorių.
– Leiskite gruntui džiūti per nakltį.
– Jeigu išdžiūvus išryškėja dėmės, gruntuokite dar kartą.
– Uždažykite ir leiskite išdžiūti (matiniai dažai maskuoja nelygumus).
– Esant būtinybei dažykite antrą sluoksnį, leskite pilnai išdžiūti.
Įvertinkite gautą rezultatą ir priimkite sprendimą dėl viso kambario dažymo.

Kiti temos straipsniai

Tikkurila dažai

Dažų vaidmuo tvarioje statyboje

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

dažymo patarimai Vivacolor

Interjero dažymo patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu