Search
Close this search box.
Franke

Žalią energiją gaminsiančioms bendrijoms sulanuota milijoninė parama

žalioji energija

Energetikos ministerija informuoja, kad energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminsiančios bendrijos 2023 metų pradžioje galės pretenduoti į milijoninę paramą įsirengti saulės ar vėjo jėgaines.

Planuojama, kad pirmąjį kitų metų ketvirtį tokios bendrijos galės pateikti paraiškas.
Iki trijų megavatų (MW) galios vėjo elektrinėms numatyta skirti 19 mln. eurų, o iki 500 kW saulės jėgainėms – 67 mln. eurų. Paraiškas galės teikti ne tik bendrijos, bet ir kitos įmonės. 

Pasak Energetikos ministerijos Tvarios energetikos politikos grupės vadovės Linos Sveklaitės, bendrijų saulės jėgainėms bus teikiama pirmenybė.

Dar vienu kvietimu bendrijoms ketinama išdalinti 40 mln. eurų įsirengti iki 5 MW saulės elektrines. Į šią paramą galės pretenduoti tik tos bendrijos, kurios elektrą neatlygintinai tieks mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams, o parama turėtų siekti 45 proc. projekto kainos.
Taip pat svarstoma galimybė tokioms bendrijoms teikti lengvatines paskolas. Jų tvarka paaiškės gruodį. 

Dar 6,4 mln. eurų paramos bendrijos galės gauti individualiems kaupimo įrenginiams.  
Energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminti bendrija yra nepelno siekianti organizacija, kurios nariais gali tapti ir fiziniai asmenys, labai mažos, mažos ar vidutinės įmonės, savivaldybė ar jos įstaigos. Daugiau kaip pusė jos narių gyventojų turi gyventi apskrityje, kur veikia bendrija. Bendrijos elektrą savo nariams gali tiekti ir nemokamai arba už simbolinę kainą.  

Tokios bendrijos statusą suteikia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.  

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt