q Vilniuje atsiras dvi multimodalinės aikštelės darnesniam judėjimui
Franke

Vilniuje atsiras dvi multimodalinės aikštelės darnesniam judėjimui

Vilniuje atsiras dvi multimodalinės aikštelės darnesniam judėjimui

Vilniečius ir miesto svečius judėti darniau skatinanti Vilniaus miesto savivaldybė dalyvauja projekte „Cities Multimodal“ , kurio tikslas – skatinti multimodalines keliones ir prisidėti prie visų judėjimo Vilniaus mieste būdų subalansavimo.

Kas gi yra tas multimodalumas? Tai galimybė per vieną kelionę kombinuoti kelis judėjimo būdus skirtingomis transporto priemonėmis. Tam reikalinga infrastruktūra, kuri pasiūlytų galimybę pakeisti susisiekimo priemonę. Antakalnyje pradedamos įrenginėti dvi pilotinės multimodalinės aikštelės, kurios pradės veikti jau 2021-ųjų pavasarį.

Viena jų iškils Šilo g. šalia viešojo transporto stotelės „Šilo tiltas“, kita Olandų – T. Kosciuškos gatvių sankirtoje šalia Olandų žiedo. Aikštelėse bus įrengtos dviračių saugyklos po stogu su išmaniu atidarymo užraktu, dviejų aukštų dviračių stovais, galimybe pasikrauti elektrinius dviračius, paspirtukus, neįgaliųjų vežimėlius ar kitus elektra varomus „ratus“. Taip pat šalia įsikurs dalijimosi paslaugos – dviračių, paspirtukų punktai.

Šios dvi saugyklos – pirmas žingsnis, multimodalinių aikštelių vizija kur kas platesnė. Šios aikštelės keisis reaguojant į judumo mieste situaciją bei naudotojų atsiliepimus, kuriant vis naujas paslaugas patogesniam miestiečių ar miesto svečių judėjimui ir rūpinantis Vilniaus darnaus judumo plane iškeltu tikslau kad iki 2030 m. po trečdalį keliavimo būdų mieste sudarytų judėjimas pėsčiomis, viešuoju transportu bei automobiliu, dar apie 7,5 proc.  – dviračiais, o likusi dalis kelionių būtų atliekama paspirtukais ar kitais judėjimo būdais.

Multimodalinės dviračių ir paspirtukų saugyklos ateityje atsiras ir Vilniuje esančiose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse.

Kaip funkcionuos multimodalinės aikštelės? Jos bus suderintos su šalia esančia susisiekimo sistema ir judumui skirta infrastruktūra, todėl aikštelių naudotojai turės daugybę galimų savo kelionės scenarijų:

  • Atvykti savo dviračiu, saugiai palikti jį ir persėsti į viešąjį transportą;
  • Atriedėti savo paspirtuku ar kita riedėjimo priemone, palikti ją saugykloje pasikrauti ir kelionę užbaigti pėsčiomis;
  • Atvažiuoti viešuoju transportu ir persėsti ant dalinimosi dviračio;
  • Ateiti pėsčiomis, persėsti ant elektrinio paspirtuko ar dviračio ir tęsti kelionę juo;
  • Atvykti automobiliu iš nuo miesto labiau nutolusių vietų, palikti jį netoliese esančiose parkavimo aikštelėse ir kelionę iš multimodalinės aikštelės tęsti dalinimosi dviračiu ar paspirtuku.

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė  kartu su savivaldybės įmone „Susisiekimo paslaugos“.

Daugiau informacijos apie projektą – https://www.cities-multimodal.eu/

Išsamesnės informacijos apie projektą suteiks Aušra Sičiūnienė, „Cities Multimodal“ projekto koordinatorė, Vyriausiojo miesto architekto skyriaus  vyr. specialistė, tel. 8-5 2112579, Ausra.siciuniene@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu