Anza

Vilniečiai kviečiami į prekybos paskirties pastato „Akropolis Vingis“ projektinių pasiūlymų aptarimą

Akropolis Vingis

Liepos 21 d. 17 val. gyventojai kviečiami į statytojo UAB „Vingio turtas“ daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos paskirties kvartalo projektinių pasiūlymų aptarimą. Geležinio Vilko g. 2, buvusios gamyklos „Velga“ teritorijoje, Vilkpėdėje planuojamo statyti kvartalo projekto sprendinius visuomenei pristatys projektuotojai UAB „Do Architects“.

Sklypas yra šalia Vingio parko ir Neries upės, ribojasi su Eigulių ir Geležinio Vilko gatvėmis. Šiuo metu 14 ha sklype stovi vienas pastatas ir išorės tvorų statiniai – artimiausiu metu jie bus griaunami. Ten buvusio gamyklos pastatai baigti griauti 2013 m.

Daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai visuomenei parengti atsižvelgus į Architektų tarybos narių pastabas. Sustiprinta kvartalinio užstatymo struktūra, atsirado didesnė planuojamų pastatų paskirčių įvairovė. „Akropolis Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras – kvartale numatyti biurai, koncertų salė, konferencijų centras, kino centras ir viešbučiai (ilgalaikės nuomos apartamentai).

Sustiprintas projektuojamo kvartalo ryšys su Neries pakrante – būsimu pėsčiųjų taku keliaujant nuo Geležinio Vilko gatvės Neries upės link suprojektuoti laiptai su terasomis, skirti atsikvėpti žiūrint į upę.

Pastatų komplekse maždaug 100 tūkst. kv. m užims bendras prekybos ir paslaugų plotas, iš jo apie 4500 kv. metrų sudarys restoranų ir kavinių erdvė. Taip pat planuojama keliais etapais statyti biurų korpusus – numatoma, kad per pirmąjį etapą vystomų biurų bendras plotas sieks apie 100 tūkst. kv. m. Kvartale numatytos ir atskiros kultūros, edukacijos erdvės.

Planuojama nauja 2500 sėdimų vietų koncertų salė, konferencijų centras (apie 12 tūkst. kv. m), taip pat bus modernus kino kompleksas, vaikų žaidimų erdvė, maisto salė.

Daugiafunkcį kvartalą „Akropolis Vingis“ sudarys atskirų funkcinių pastatų kompleksas, sujungtas atviromis ir dengtomis vidinėmis gatvėmis bei alėjomis, pėsčiųjų ir dviračių takais.
Didžioji dalis iš 4400 automobiliams skirtų vietų bus įrengta po žeme. Du iš keturių aikštelės aukštų bus požeminiai, įrengti po kompleksu, juose tilps apie 3500 automobilių, o du mažesni aukštai (apie 900 automobilių vietų) suprojektuoti šalia prekybinės paskirties patalpų, virš jų numatyta įrengti viešbučio (ilgalaikės nuomos apartamentų) paskirties patalpas.

Numatoma daugiaaukštė automobilių aikštelė bus atvira ne tik daugiafunkcio centro lankytojams, bet ir visiems vilniečiams. Projektuojamoje daugiaaukščių automobilių aikštelių sostinėje numatoma įrengti atskirą požeminę infrastruktūrą – vidines gatves, interaktyvius transporto srautų reguliavimo sprendimus, platesnes stovėjimo vietas. Krovininės rampos, skirtos prekėms tiekti ir atliekoms išvežti, taip pat projektuojamos po pastatu, taip mažinant vizualinę ir akustinę taršą.

Visuomenei pristatomas projekto pirmasis etapas – daugiafunkcis kultūros, pramogų, verslo ir prekybos paskirties kompleksas. Su teritorija besiribojanti infrastruktūra bus tvarkoma ir plėtojama atskirais projektais.

Susisiekimo komunikacijų Geležinio Vilko g. 2 ir Eigulių g. atkarpos tarp Tūkstantmečio g., Geležinio Vilko g. ir Savanorių pr. žiedinės sankryžos sprendiniai numatyti atskiru projektu. Taip pat bendrovė planuoja rekonstruoti sankryžą tarp Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių. Gerosios Vilties g. įrengtas žiedas. Po Geležinio Vilko g. bus įrengta požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja ir vienas iš įvažiavimų į komplekso automobilių aikštelę. Po šių infrastruktūros pakeitimų padidės pralaidumas.

Įvažiavimai į prekybos centrą numatyti per 3 pagrindinius požeminius įvažiavimus ir išvažiavimus: rytiniame kampe per numatomą kelio atkarpą po Geležinio Vilko g., nuo Gerosios Vilties g. atkarpoje įrengto žiedo, ties sklypo centru iš Geležinio Vilko g. atvykstant nuo miesto centro ir iš Eigulių g.

Pėstiesiems patekimas nuo Naujamiesčio dalies į teritoriją formuojamas reorganizuojant Gerosios Vilties ir Geležinio Vilko gatvių sankirtą – per požeminę gatvę-alėją, kuri tolygiai žemėja nuo Gerosios Vilties g. ir, kirtusi Geležinio Vilko g., atsiveria tiesiai į Vingio parką. Pėstieji nuo Vilkpėdės pusės į teritoriją patenka per požemines perėjas Tūkstantmečio žiede. Į kompleksą numatyti 7 pagrindiniai įėjimai iš skirtingų sklypo pusių. Papildomi įėjimai numatomi visu perimetru į biurų pastatus, komercines ir viešbučių paskirties patalpas.

„Akropolis Vingis“ kvartalo vidiniai kiemeliai, terasos bus apsodinti medžiais, krūmais ir kitais daugiamečiais augalais. Bus parinktos Vingio parkui būdingos augalų rūšys. Teritorijoje vyraus tausojančio šienavimo pievos. Norint pabrėžti planuojamo sklypo užstatymo jungtį su Vingio parku, formuojama miestietiška žalia erdvė – alėja tarp Vingio parko ir pastatų. Bus įrengtos aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio zonos, žaidimų aikštelės, suoliukai, renginių erdvė ir pėsčiųjų promenada su restoranų terasomis. Planuojamoje teritorijoje bus pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, o vertingi medžiai išsaugomi.

Projektinių pasiūlymų aptarimo viešas susirinkimas vyks nuotoliniu būdu, susirinkimo nuoroda – https://geleziniovilko2.zoomtv.lt/. Kviečiame vilniečius aktyviai dalyvauti.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu