Tikkuurila

Vilniečiai, kurie savo rankomis kuria žalią miestą

Vilniečiai, kurie savo rankomis kuria žalią miestą

Nuo darželinukų iki stambaus verslo atstovų – sostinės meras Remigijus Šimašius šiandien dėkojo vilniečiams, kurie savo iniciatyvomis ir idėjomis kuria žaliąjį Vilnių.

„Norėjau vilniečių vardu padėkoti ir padovanoti po simbolinį laistytuvą – o išėjo naujų žalių idėjų dirbtuvės. Paprašiau nesikuklinti, užkrėsti ir kitus savo idėjomis. Ir ačiū taip pat tiems, kurie irgi savo rankomis ir inciatyva žalina Vilnių, tačiau kurių gal nepastebėjome ar nepavyko pakviesti“, – sakė per nuotolį su šiųmečiais Žaliojo Vilniaus ambasadoriais bendravęs Remigijus Šimašius.

Dėkojame:

Želdynų specialistėms Astai Grabauskienei, Vaivai Marozienei ir Renatai Mikailionytei – už jau ne vienus metus besitęsiančias iniciatyvas apsodinti ir rūpintis daugiamečiais gėlynais Vilniaus mieste.

Visuomenininkei Astai Baškauskaitei – už bendruomenės iniciatyvą „Mūsų Medžiai“, besirūpinančią brandžiais Senamiesčio medžiais.

Studijai „DO Architects“ su Gilma Teodora Gylyte priešaky – už tai, kad ir savivaldybei, ir gyventojams geru pavyzdžiu – projektais Naugarduko ir aplinkinėse Naujamiesčio gatvėse padėjo suprasti, kaip gatvės gali būti paverstos ne tik alėjomis, bet ir parkais.

Verslininkui Vygantui Brajui, „Uptown Park“ ir kitų NT projektų vystytojui – už tai, kad  supranta, kokią reikšmę turi želdynai miestui ir žmogui, nepagailėjęs lėšų paversti jaukiomis bendruomeninėmis erdvėmis Naugarduko ir Švitrigailos gatvių atkarpas.

Balsių bendruomenės garbės pirmininkui Rimantui Mickai – kad plyname lauke sukūrė žaliuosius Balsius ir ne vienus metus nuosekliai rūpinosi, kad želdynai jų gyvenamojoje aplinkoje būtų vienas prioritetų.

Bonsų – mažųjų dekoratyvinių medelių meistrui Kęstučiui Ptakauskui ir bendrovei „Baltijos Vėjai“ – už savanorišką ir profesionalią Čiunės Sugiharos sakurų sodo priežiūrą.

Justiniškių Taikos gatvės gyventojai Kristinai Šeniauskienei – už tai, kad savo puoselėjamu gėlynu rodo pavyzdį – kaip gali pakeisti gyvenamąją aplinką ir bendruomenės santykius net vieno žmogaus pastangos.

„Ogmios miesto“ dizaino ir įvaizdžio projektų vadovei Daliai Stasevičienei – už tai, kad plėtojant šį projektą rūpinosi kiekvieno brandaus teritorijos medžio išsaugojimu ir investicijomis į vis atnaujinamus savo objekto želdinius.

Ornitologui, edukatoriui Gediminui Petkui – drauge su kolegomis iš Lietuvos ornitologų draugijos sukūrusiam šešis interaktyvius žemėlapius – maršrutus po Vilniaus žaliąsias erdves ir taip padedančiam kiekvienam vilniečiui kitaip pamatyti šalia esančius želdynus.

Lopšelio-darželio „Jovarėlis“ bendruomenei – nuo vaikų iki administracijos – už tai, kad įsitraukę į žaliosios aplinkos projektus ir patys auga kaip žaliosios aplinkos puoselėtojai bei ambasadoriai, ir perduoda tas pamokas tėvams bei kitoms bendruomenėms.

Bendrovei „Darnu Group“ – ir už atsakingą požiūrį į medžių saugojimą, ir už išradingą projektų įamžinimą šimtais skaičiuojamais sodinukais.

Suomijos-Lietuvos prekybos rūmų vadovei Rubinai Haapamaki, kartu su Suomijos ambasada pasodinusiai baltakamienių beržų alėją netoli skulptūros „Suomis“, suplanavusiai ir kitą žaliajam Vilniui svarbią akciją – inkilų kėlimą Vingio parke.

Iniciatyvos „Šimtmečių girios“ organizatoriui Šaulių sąjungos nariui Alkui Paltarokui – už tai, kad parodė, kad galima padaryti daug, greitai ir efektyviai – kaip tai padaryta prieš kelerius metus, būriui vilniečių pasodinant per penkis šimtus pušaičių šalia prekybos centrų Vikingų gatvėje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu