Tikkuurila

Vilniaus rajone kvapus matuos moderni sistema

Vilniaus paukštynas

Vilniaus rajone kvapus matuos moderni sistema

Vilniaus paukštynas toliau įgyvendina veiksmų planą mažinti poveikį aplinkai. Bendrovė investuoja į modernią kvapų monitoringo sistemą. Šiuo metu jau pasirašyta pirkimo sutartis, įranga bus sumontuota ir pradės veikti per pirmąjį kitų metų pusmetį.

Naujoji sistema pasirinktoje vietoje realiu laiku, 24 valandas per parą, stebės ir analizuos pagrindinių cheminių junginių sklaidą ir jų sukeliamą kvapą. Stebėjimų duomenys bus naudojami veiklos sprendimams priimti bei procesų kontrolei. Šiuos duomenis taip pat planuojama skelbti viešai, tad gyventojai bet kada galės pasitikrinti, ar nėra viršijamos leistinos normos.

„Nuolat ieškome sprendimų, kurie prisidėtų prie mus supančios visuomenės ir aplinkos gerovės. Įdiegę naująją sistemą ir turėdami realaus laiko duomenis galėsime operatyviai koreguoti veiklą, kad cheminių junginių ir kvapų sklaida neviršytų leistinų normų ir būtų kuo mažesnė. Be to, esame atviri, todėl stebėjimo duomenys bus prieinami tiek priežiūros institucijoms, tiek gyventojams“, – sako Vilniaus paukštyno generalinis direktorius Tadas Sprindžiūnas.

Naujoji kvapų stebėjimo sistema bus įrengta Rudaminoje, prie Vilniaus paukštyno gamybos padalinių. Svarbi šios sistemos savybė – ji bus mobili. Todėl esant poreikiui bus galima atlikti matavimus ir arčiausiai Vilniaus paukštyno esančiose gyvenamosiose arba visuomeninės paskirties teritorijose, taip pat kituose Vilniaus paukštyno padaliniuose.

Sistema nuolat fiksuos amoniako, metilo merkaptano, anglies disulfido ir kitus lakius organinius junginius bei bendrą kvapo lygį. Esant poreikiui, nuotoliniu būdu bus galima paimti mėginį ir detaliau ištirti stacionarioje laboratorijoje.

Investicijos į naująją sistemą viršys 30 tūkst. eurų. Tai – viena iš Vilniaus paukštyno plano mažinti poveikį aplinkai dalių. Kai kurios plano dalys jau yra įgyvendintos, kitos bus diegiamos artimiausioje ateityje. 

Šiuo metu Vilniaus paukštynas taip pat atlieka į aplinką išskiriamų medžiagų bei kvapų inventorizaciją. Atsižvelgiant į matavimų rezultatus, veikla bus organizuojama išvengiant didelių pikų. Prie pikų suvaldymo prisidės ir naujoji kvapų monitoringo sistema. Tokiu būdu bus suvaldytas medžiagų išmetimas, galintis sukelti ilgą laiką jaučiamus nemalonius kvapus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu