Ekoklima

Vilniaus miesto savivaldybė pritarė daugiafunkcinio kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams

Akropolis Vingis

Vilniaus miesto Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams, kurie liepos mėnesį buvo pristatyti visuomenei, pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Naujo kvartalo statybas numatoma pradėti ne anksčiau nei 2023 m. antroje pusėje – planuojama, kad tiek laiko užtruks parengti detalų techninį projektą, poveikio aplinkai vertinimą ir gauti statybų leidimą. 

„Akropolis Group“ plėtojamo konversijos projekto „Akropolis Vingis“ metu buvusios gamyklos teritorijoje iškils modernus daugiafunkcinis kvartalas, kuris prisidės prie savivaldybės planuojamo Vilkpėdės mikrorajono atgaivinimo, aukštesnės gyvenimo kokybės pietinėje miesto dalyje. Vystytojo užsakymu dar šiais metais bus pradėtas rengti kvartalo techninis projektas, šiuos darbus pagal anksčiau pasirašytą bendradarbiavimo sutartį atliks architektūros studija „Do Architects“. Planuojama, kad projektavimo darbai iki statybų leidimo gavimo užtruks apie metus. Rengiant detalų techninį projektą bus konsultuojamasi su aplinkos, transporto, darnios plėtros specialistais bei miesto savivaldybės atstovais.

Numatoma, kad pradėjus „Akropolis Vingis“ statybas, siekiant sklandesnio eismo organizavimo ir didesnio pralaidumo, vystytojo lėšomis bus rekonstruojama šalia kvartalo esanti miesto susisiekimo infrastruktūra, skirta pėstiesiems, dviratininkams ir automobiliams. Remiantis teisės aktais, leidimas naujo komplekso eksploatavimui gali būti išduotas tik baigus įgyvendinti šiuos infrastruktūros gerinimo projektus, kurių detalius projektinius sprendinius prieš darbų pradžią tvirtins Vilniaus miesto savivaldybė. 

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintus projektinius sprendinius, buvusioje pramoninėje teritorijoje turėtų iškilti naujas daugiafunkcinis kvartalas „Akropolis Vingis“ su prekybos ir pramogų zonomis, vidinėmis gatvėmis, koncertų sale, konferencijų centru, biurų ir ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų pastatais, maisto hale, rekreacijos erdvėmis bei požeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis. Mažmeninei prekybai, paslaugoms ir laisvalaikio praleidimui skirtų patalpų bendras plotas užims apie 100 tūkst. kv. metrų. Komplekse projektuojama universali koncertų salė turės 2500 sėdimų vietų arba iki 4000 stovimų vietų. 7 biurų korpusų, išsidėstysiančių virš prekybos centro, plotas sieks apie 100 tūkst. kv. m. Numatoma pastatyti apie 450 ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų. 

Komplekse „Akropolis Vingis“ suprojektuota 4500 automobilių parkavimo vietų. Parkingas bus atviras ne tik kvartalo lankytojams ir darbuotojams, bet ir visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Komplekso teritorijoje po atviru dangumi planuojama įrengti laisvalaikio ir žaliąsias erdves – pėsčiųjų parką ir dviratininkų alėjas.

Vykdydama šį konversijos projektą „Akropolis Group“ pasinaudos analogiška patirtimi Latvijoje. 2019 metais Rygoje atidarytas „Akropole Riga“ kompleksas iškilo vietoje Kuznecovo porceliano fabriko, į prekybos centro interjerą įkomponavus istorinį buvusio fabriko paveldą.

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje – „Akropole Alfa“ ir „Akropole Riga“ Rygoje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu