Franke

Vilniaus kogeneracinei jėgainei statyti – beveik 49 mln. eurų ES paramos

ES parama kogeneracinei jėgainei

Aplinkos projektų valdymo agentūra prie Aplinkos ministerijos (APVA) ir UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ pasirašė sutartį, pagal kurią sostinėje bus statoma komunalinių atliekų deginimo įmonė. Projektui įgyvendinti skirta beveik 49 mln. eurų ES 2014-2020 m. paramos fondų lėšų.

Kaip sako Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, ES parama šiam stambiam projektui skirta todėl, kad energija, gauta deginant atliekas, nenueis vėjais, o visą laiką bus tikslingai panaudojama – šilumai ir elektrai gaminti. Tai padės įgyvendinti žiedinės ekonomikos nuostatas. Atliekų deginimas, kai jo metu gauta energija nėra panaudojama, prilyginamas jų šalinimui.

Šioje jėgainėje bus deginamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Joje planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus iš Vilniaus ir Utenos regionų. Taigi toks kiekis atliekų nebepatektų į sąvartynus, o vilniečiai būtų aprūpinti pigesne šiluma. Jėgainėje bus įdiegti šiuolaikiniai dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins saugią ir netaršią energijos gamybą.

Nors Europos Sąjungoje Lietuva pagal atliekų perdirbimo augimą ir priskiriama, Daliaus Krinicko žodžiais, prie pirmaujančiųjų, bet dar turime labai pasistengti, kad pasiektume ES keliamus atliekų perdirbimo tikslus. Vienas iš jų – kad iki 2030 m. sąvartynuose būtų šalinama tik 10 proc. komunalinių atliekų. Šiuo metu sąvartynuose vis dar „laidojame“ apie 54 proc. šių atliekų.

Viešųjų ryšių skyrius

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu