Anza

Vietoj tipinio sovietinio devynaukščio – renovuotas namas su senamiesčio dvasia

Vietoj tipinio sovietinio devynaukščio – renovuotas namas su senamiesčio dvasia

Iš naujo atgimęs Klaipėdos Taikos prospekte (Nr. 3) esantis devynaukštis tapo Metų renovacijos projekto rinkimų favoritu.

Šių Būsto energijos taupymo agentūros inicijuotų rinkimų metu visuomenė galėjo susipažinti su 2020 m. renovuotų daugiabučių istorijomis ir balsuoti už labiausiai patikusį projektą.

Iš rinkimuose dalyvavusių 14 projektų daugiausia balsų pelnė trys: Taikos pr. 3 Klaipėdoje, Draugystės g. 25A Marijampolėje ir Stoties g. 14 Šiauliuose.

Metų renovacijos projekto rinkimų lyderiu tapęs Klaipėdos Taikos pr. 3 esantis devynaukštis buvo tipinis sovietinis neišvaizdus daugiabutis. Po atnaujinimo jis pasikeitė ir iš išorės, ir iš vidaus. Šis daugiabutis yra šalia senamiesčio, todėl jo išvaizdai renovacijos metu buvo skirta itin daug dėmesio. Priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio spalvos akmens masės plytelės – tokios spalvos būdingos ir Klaipėdos senamiesčiui, su kuriuo stengtasi išlaikyti architektūrinį vientisumą. Namas papuoštas žaismingu baltų simbolikos ornamentu.. Po modernizavimo šis daugiabutis namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

Kito rinkimų nugalėtojo – Marijampolės Draugystės g. 25A esančio daugiabučio gyventojai jau beveik metus džiaugiasi šiltesniu ir gražesniu namu, išaugusia nekilnojamo turto verte. Po renovacijos šis namas pasiekė B energinio efektyvumo klasę. Jame įrengti saulės kolektoriai padeda sutaupyti daugiau kaip pusę reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažina namo poveikį aplinkai.

Trečiasis rinkimų nugalėtojas – vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių, Stoties gatvėje keturioliktu numeriu pažymėtas namas, pastatytas 1921 metais. Iš pradžių čia veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą. Šiuo metu daugiabučio šimtametę istoriją mena išsaugotos fasado architektūrinės detalės. Apšiltinus pastatą ir modernizavus šildymo sistemą, gyventojų mokesčiai sumažėjo daugiau nei 40 proc.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu