Search
Close this search box.
Vivacolor

Vėjas į Klaipėdą atgynė nemalonų kvapą

Šiaurinės miesto dalies gyventojai vakar nuo ankstyvo ryto uostė nemalonų kvapą, pasklidusį po visą Miško kvartalą. Jis buvo juntamas ir klaipėdiečių būstuose, ir vaikų ugdymo įstaigose.

AB „Klaipėdos nafta” atstovai neigė įmonėje kilus kokiam nors incidentui ir pabrėžė ne pirmus metus vykdantys oro taršos kontrolę.

Bendrovės gamybos direktorius Gediminas Vitkauskas teigė, kad vakar mazuto kvapą iš įmonės teritorijos miesto link nuginė vyravęs šiaurės vakarų krypties vėjas.

„Kvapo pasklidimui įtakos turi mažesnė oro temperatūra ir vėjo stiprumas: kuo vėjas pučia silpniau, tuo lėčiau naftos produktų kvapas išsisklaido. O gruodžio 5-osios rytą vėjas pūtė vos 6-8 m/s greičiu. Šiuo metu krauname mazutus ir, nepaisant to, kad produkto išpylimo iš vagonų metu uždedami specialūs dangčiai, šimtu procentų garų patekimo į orą neįmanoma apriboti. Galime tik apgailestauti bei paprašyti miestiečių, kad apie nemalonius kvapus drąsiai skambintų man telefonu 8 699 53957. Gavę signalą, visada siunčiame specialistus į vietą įsitikinti, kad oro tarša tikrai neviršija normos ribų. Džiugu tai, kad nė karto tų viršijimų prietaisai dar nefiksavo”,- sakė G. Vitkauskas.

Anot jo, kadangi įmonė veikia rekreacinėje zonoje, leistina naftos produktų garų koncentracija aplinkinėse teritorijose – iki 4 miligramų kubiniame metre: „Tačiau noriu pabrėžti, ką ne kartą sakiau besiskundžiantiems gyventojams: mūsų nosys užuodžia mazuto kvapą jau tada, kai garų koncentracija yra daug kartų mažesnė ir siekia vos 0,3 ml/m3

Skundo dėl Miško kvartale tvyrojusio kvapo vakar iš vienos gyventojos sulaukė ir uostamiesčio Visuomenės sveikatos centras. Vyriausiasis specialistas Rimantas Giedraitis mūsų dienraščiui pasakojo, kad pagal kompetenciją centro atstovai į vietą atlikti reikiamus tyrimus vyksta tik tuomet, kai nemalonus kvapas jaučiamas patalpose.

„Skambinančioji skundėsi dėl nemalonaus kvapo lauke, o tai – jau aplinkosaugininkų veiklos sritis”,- sakė R. Giedraitis.

Nepaisant to, VSC specialistai susisiekė su naftos krovos įmonių atstovais idant įsitikintų, kad pasklidę kvapai nesusiję su avarinėmis situacijomis ar darbo saugos pažeidimais.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt