Ekoklima

Vandens tiekėjams galimybė gauti finansavimą gyventojų nuotekų pajungimui

gyventojų nuotekų pajungimas

Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbia kvietimą teikti paraiškas gyventojų būstų prijungimui prie centralizuotų nuotekų tinklų. Paramą gali gauti viešieji geriamojo vandens ir nuotekų tvarkytojaiTam iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos numatyta kiek daugiau nei 1,6 mln. eurų.

Paraiškas per APVA informacinę sistemą APVIS galima pateikti iki 2022 m. rugsėjo 30 d. Paraiškas galės teikti tik viešieji vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojai. Prijungiami gyvenamieji būstai atrenkami pagal savivaldybės ar viešojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo patvirtintą gyvenamų būstų prijungimo prie nuotekų surinkimo tinklų atrankos tvarką.

Tinklų tiesimui ir dangų atstatymui gyventojo privačiame sklype galima gauti 100 proc. subsidiją, o tinklų tiesimui nuo išvystyto gatvės nuotekų tinklo iki gyventojo sklypo ribos – viešajam geriamojo vandens ir nuotekų tvarkytojui kompensuojama iki 70 proc. išlaidų. Bendra vieno būsto pajungimui skiriama subsidija gali siekti iki 3000 eurų. Maksimalus vienam pareiškėjui skiriamos subsidijos dydis gali būti iki 300 tūkst. eurų.

Įgyvendinus projektus už visą kvietimui numatytą sumą Lietuvoje išskirtose 54 aglomeracijose prie centralizuotų nuotekų tinklų galėtų būti pajungta virš 500 būstų.

„Finansavimas nukreiptas į vietoves, už kurias Lietuva atsiskaito Europos Komisijai ir dėl kurių Lietuva yra gavusi priekaištų dėl miestų nuotekų direktyvos įgyvendinimo. Būtent minimose 54 aglomeracijose neužtikrinamas nemažesnis kaip 98 proc. gyventojų nuotekų tvarkymas  centralizuotai. Tarp šių vietovių galima išskirti 27, kurios susiduria su didžiausiais iššūkiais“, – teigia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Per praėjusius metus vykusius kvietimus šios priemonės įgyvendinimui jau finansuojami 34 projektai, kuriuose už 2,2 mln. eurų numatoma prie centralizuotų nuotekų tinklų pajungti daugiau kaip 1 100  būstų.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu