Tikkuurila

Valdžia žada “sugauti” griūvančią puošmeną

Herkaus Manto gatvėje 30,

Vienas gražiausių senų uostamiesčio gyvenamųjų namų, stovintis Herkaus Manto gatvėje 30, jau senokai kelia grėsmę pro šalį skubantiems nieko neįtariantiems praeiviams.

Nerimą patiems šio namo gyventojams kelia vienas iš fasadą puošiančių ir vos besilaikančių bareljefų. Anot jų, iki nelaimės trūksta tik šiek tiek stipresnio vėjo pūstelėjimo.

Pasak Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjos Editos Petrauskienės, ši problema skyriui žinoma.

„Yra gauta ir gyventojų skundų, ir patys žiūrėjom. Imsimės priemonių sutvarkyti, šiuo metu ieškome pinigėlių”, – sakė ji.

E. Petrauskienės teigimu, pastatas yra saugomas valstybės, bet lėšų šalies valdžios neprašyta – procesas būtų ilgas.

„Yra programa, pagal kurią miestas skiria pinigų atnaujinti seniems pastatams. Biudžetas yra patvirtintas, pinigų jau skirta, tik dar nėra paskirstyta, kuriems būtent pastatams. Norėtųsi, kad ir namų valdos bei gyventojai prisidėtų. Gyventojų turtas yra ne tik namo vidus, bet ir jo išorė”, – sakė vedėja.

„City Service”, kuriai priklauso minėtą namą administruojanti bendrovė „Mūsų namų valdos”, atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis informavo, jog problema puikiai žinoma ir namų valdoms.

„Gruodį buvo atlikta pastato apžiūra dėl apskardinimo. Specialistai apžiūrėjo ir bareljefus, bet didelio pavojaus nepamatė. Buvo svarstoma, ar aptverti pastatą, bet ten yra judri gatvė, be to, mirtino reikalo nebuvo, o ir laikas, kada fasadas bus sutvarkytas, artėja”, – sakė jis.

V. Mackonio teigimu, „Mūsų namų valdos” iš Savivaldybės planuojamų skirti lėšų jau šią vasarą ketina sutvarkyti trijų pastatų, tarp kurių bus ir Herkaus Manto g. 30, fasadus.

Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojo Romualdo Stasiulio teigimu, šiemet atnaujinti seniems pastatams yra skirta 470 tūkst. litų. Netrukus speciali komisija turėtų nuspręsti, kuriems būtent pastatams šie pinigai atiteks.

Iš istorijos

  • Jugendo stiliaus namas Herkaus Manto g. 30 buvo pastatytas 1903 metais. Jo statybą finansavo pirklės moterys. Pastato savininkė buvo Erna Rasaschawitz, tačiau ji čia negyveno, tad pagrindinė šeimininkė buvo Luizė Budrikienė.
  • Namas buvo skirtas gyventi šeimininkams, viršutiniai jo aukštai – nuomai, o pirmasis – prekybai. L. Budrikienė čia prekiavo dviračiais, siuvamosiomis mašinomis, vaikiškais vežimėliais. Pastate veikė ir kirpykla, reklamos agentūra, stiklo ir porceliano parduotuvė, prekyba užsiėmė ir L. Budrikienės sūnus Haris.
  • Sovietmečiu čia buvo gyvenamasis namas su kirpykla ir parduotuve pirmajame aukšte.
  • Pirmą kartą pastatas restauruotas 1977 metais.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu