Franke

Užbaigti dar 4 gatvių apšvietimo modernizavimo projektai savivaldybėse

Gatvių apšvietimo modernizavimo projektai

Kovo mėnesį užbaigti įgyvendinti dar keturi gatvių apšvietimo modernizavimo projektai, kuriais Europos Sąjungos fondų investicijų pagalba vykdomas apšvietimo įrangos atnaujinimas Lietuvos savivaldybėse. Klaipėdos miesto, Vilkaviškio rajono, Telšių rajono ir Skuodo rajono savivaldybėse iš viso modernizuoti 3385 neefektyvūs šviestuvai, atramos, elektros kabelių linijos ir apšvietimo valdymo infrastruktūra leis sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas elektros energijai ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų kasmet. 

„Kiekvienas sėkmingai įgyvendintas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas prisideda prie Lietuvos energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų – savivaldybėse energija vartojama taupiau ir tuo pačiu kuriama saugi aplinka miestų ir miestelių gyventojams bei jų svečiams“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė. 

Klaipėdos mieste antruoju etapu buvo modernizuoti 1376 seni, neefektyvūs ir nusidėvėję natrio technologijų  šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais daugiau kaip 15-oje  gatvių. Taip pat atnaujinta su apšvietimu susijusi technologinė infrastruktūra. Tai leis Klaipėdos miesto savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,49 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 76 tūkst. eurų kasmet, vertinant dabartinėmis energijos išteklių kainomis. 

Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo modernizuota 1581 neefektyvių natrio technologijų šviestuvų Pilviškio miestelyje, Virbalio ir Kybartų miestuose. Jie pakeisti moderniais LED technologijų šviestuvais, kurie leis savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,38 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 56 tūkst. eurų kasmet. 

Telšiuose modernizuoti 269 seni ir neefektyvūs natrio technologijų šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais, atramos, elektros kabelių linijos ir valdymo spintos 12-oje gatvių. Tai leis Telšių rajono savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,08 GWh elektros energijos ir sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 15 tūkst. eurų kasmet. 

Skuode modernizuoti 159 seni, neefektyvūs natrio technologijų šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais, atramos, elektros kabelių linijos ir valdymo spintos 8-iose gatvėse. Tai leis savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,02 GWh elektros energijos ir sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 4 tūkst. eurų kasmet. 

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, derantys su aplinkos oro taršos mažinimu, yra vieni iš svarbiausių Lietuvos energetikos nacionalinių tikslų. Energetikos ministro įsakymais iš viso skirtas 26,4 mln. Eur finansavimas 45 projektams, iš kurių  8 šiuo metu jau yra užbaigti. Planuojama, kad iki 2024 m. gatvių apšvietimo sistemos dar bus atnaujintos Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos rajone, Šiaulių mieste ir rajone, Panevėžyje, Ukmergėje, Marijampolėje, Alytuje, Biržuose, Trakuose, Druskininkuose, Kretingoje, Visagine, Utenoje, Lentvaryje, Šilutėje, Širvintose, Kaišiadoryse, Palangoje,  Molėtuose ir Kėdainiuose.

Planuojama, kad įgyvendinus visus projektus bus atnaujinta  beveik 71 000 vnt. šviestuvų, taip pat elektros kabeliai, atramos, įdiegtos išmaniosios technologijos, leisiančios savivaldybėms automatiškai reguliuoti apšvietimo srautą bei nustatyti apšvietimo sistemų sutrikimus. Tai leis ne tik per metus sutaupyti iki 20 GWh elektros energijos ir taip kasmet apie 5 mln. eurų sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai, bet ir pagerinti matomumą vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu