Tikkurila

Už savavališką ypatingojo statinio statybą Šiauliuose statytojui gresia penkiaženklė suma

Savavališka įpatingo statinio statyba

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi skundą, atliko patikrinimą ir nustatė, kad ypatingosios kategorijos sandėliavimo paskirties pastatas (sandėlis) Šiauliuose, Metalistų g., pastatytas savavališkai.

Atlikę patikrinimą inspektoriai nustatė, kad atstumas tarp pastato atraminių konstrukcijų yra 20 metrų, todėl, remiantis statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ 1 lentelės 4 punktu, toks pastatas priskiriamas ypatingųjų statinių kategorijai. Vadovaujantis Statybos įstatymo 24 straipsnio 3 dalies ir 27 straipsnio 1 dalies nuostatomis, norint statyti ypatingąjį statinį, privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir parengti statinio projektą. Statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio SLD arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius, laikoma savavališka (Statybos įstatymo 2 straipsnio 46 dalis).

Tyrimo metu paaiškėjo, kad statytojas UAB „Vibaltpega“ sandėlį pastatė neturėdamas nei nustatyta tvarka parengto ir patvirtinto statinio projekto, nei SLD. Statybos inspekcijos pareigūnai statytojui surašė savavališkos statybos aktą, privalomąjį nurodymą nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų bei privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Remiantis Statybos įstatymo 56 straipsnio 1 dalimi, už padarytą administracinį nusižengimą juridiniam asmeniui UAB „Vibaltpega“ gresia bauda nuo 15 000 eurų iki 50 000 eurų.

Primename, kad Statybos inspekcija yra sukūrusi elektroninį įrankį, kuriuo kiekvienas suinteresuotas asmuo gali greitai pasitikrinti, ar naujo statinio statybai SLD privalomas. Įrankį rasite čia.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt