Anza

Už nuotekų tvarkymą – žymiai didesnė parama gyventojams

Nuotekų tvarkymas parama

Radviliškio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuris pradžiugins gyventojus, neturinčius galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Rajono valdžia nusprendė beveik dvigubai – iki tūkstančio eurų – padidinti paramą gyventojams, įsirengusiems individualų nuotekų valymo įrenginį, iki šiol ši parama siekė tik 600 eurų. Gerokai didesnės paramos galės tikėtis ir tie gyventojai, kurie įsirengs nuotekų išsėmimo rezervuarą. 

Tikimasi, kad sumažės aplinkos tarša

Nors kiekvienais metais UAB „Radviliškio vanduo“ plečia nuotekų tinklus, tačiau turimų lėšų nepakanka, kad visi norintieji galėtų mėgautis centralizuotai tiekiamu geriamuoju vandeniu ar nuotekomis, todėl tenka laukti savo eilės. Dalis gyventojų savo nuotekas vis dar šalina nelegaliais būdais ir teršia aplinką, nes įsigyti individualų nuotekų valymo įrenginį ar nuotekų išsėmimo rezervuarą kainuoja labai brangiai. 

Balandžio mėn. Rajono tarybos posėdyje politikai pritarė tam, kad gyventojai, norintys rūpestingai tvarkyti nuotekas, gautų didesnę Savivaldybės paramą. 

„Suprantame, jog ne visi žmonės turi pakankamai pinigų, kad galėtų įsirengti savo nuotekų valymo įrenginius. Labai tikiuosi, kad padidėjusi parama paskatins gyventojus tinkamai pasirūpinti savo nuotekomis ir dėl to sumažės aplinkos tarša“, – po Tarybos posėdžio kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Parama gyventojams išaugo beveik du kartus

Pagal naują paramos tvarką kiekvienam gyventojui, įsirengusiam individualų nuotekų valymo įrenginį, bus mokama 1000 eurų parama, kuri iki šiol siekė tik 600 eurų. 

Radviliškio rajono gyventojai, užkasę nuotekų išsėmimo rezervuarą, galės tikėtis 400 eurų paramos. Iki šiol ši suma buvo 350 eurų. 

Jeigu dviejų būstų gyventojai nuspręstų įsirengti bendrą nuotekų valymo įrenginį, tai kiekvienas iš jų galėtų gauti po 650 eurų paramą, kuri iki šiol buvo kone perpus mažesnė ir siekė vos 350 eurų. 

Bendro naudojimo nuotekų valymo įrenginiui paramos gali prašyti ir trijų bei daugiau būstų pareiškėjai, iš kurių kiekvienam būtų išmokama po 500 eurų parama, kuri anksčiau siekė nuo 250 iki 350 eurų. 

Finansuos tik nesant galimybių prisijungti prie centralizuotų tinklų

Individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų išsėmimo rezervuarų įrengimas finansuojamas tik tuo atveju, kai nėra techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir tokios galimybės centralizuotosios nuotekų surinkimo sistemos paslaugų teikėjas ar Radviliškio rajono savivaldybė neplanuoja sudaryti artimiausius 3-ejus metus. 

Paraiškas daliniam finansavimui gauti gali teikti gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę Radviliškio rajono savivaldybėje ir nuotekų tvarkymo įrenginius įsirengę Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Manoma, kad gyventojų kompensacijoms išmokėti vien šiais metais reikės apie 40 tūkstančių eurų papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų. 

Paraiškos priimamos nuo balandžio 1 iki lapkričio 1 dienos

Parama bus skiriama, kai gyventojas įvykdys paraiškoje numatytus darbus ir pateiks įrenginių įrengimo faktą bei išlaidas pagrindžiančius dokumentus, apmokėjimą patvirtinančius dokumentus, įrenginių montavimo, paleidimo-derinimo aktus, valymo įrenginio eksploatacinių savybių deklaraciją (sertifikatą), sutartį su nuotekų vežėju (įsirengusiems nuotekų išsėmimo rezervuarus) bei patikrinus, kad darbai tikrai atlikti.

Paraiškas gyventojai gali teikti nuo einamųjų metų balandžio 1 dienos iki einamųjų metų lapkričio 1 dienos Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriui tiesiogiai, paštu arba elektroniniu paštu. Darbai turi būti atlikti ir objektas pradėtas eksploatuoti iki einamųjų metų gruodžio 1 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu