Franke

Tvarka kiemuose kainuos

Kiemų tvarkymas

Daliai daugiabučių gyventojų jau nuo balandžio 1-osios gali tekti mokėti už kiemų tvarkymą. Ateityje tokia rinkliava teks ir visiems klaipėdiečiams.

Klaipėdos savivaldybė nusprendė patvirtinti Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pataisas, pagal kurias gyventojai už savo kiemų priežiūrą turėtų mokėti patys. Daugiausiai sumaišties sukėlė klausimas, ką daryti su kiemais, kurių teritorijos nepatvirtintos detaliaisiais planais. Įstatymai leidžia rinkliavomis apmokestinti tik detaliaisiais planais apibrėžtas teritorijas. Tačiau jeigu už kiemų priežiūrą mokėtų tik klaipėdiečiai, kurių teritorijos įteisintos, jie būtų nuskriausti tų gyventojų, kurie gyvena detaliaisiais planais neapibrėžtuose kiemuose, atžvilgiu.

Todėl norėta rinkliavą įvesti iškart visiems, nepaisant to, ar jų namų teritorijos įteisintos, ar ne. Tam paprieštaravo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

„Negalima apmokestinti daugiabučių namų, kurių teritorijos nesuformuotos. Vyriausybės nutarimas reikalauja, kad būtų apmokestinamos tik įstatymiškai nustatytos teritorijos”, – tvirtino atstovė.

Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad kol kas už kiemų valymą mokės tik gyventojai, kurių daugiabučių teritorijos apibrėžtos detaliaisiais planais. Tokių įteisintų kiemų teritorijų Klaipėdoje tėra apie 10 proc. Detaliaisiais planais apibrėžtos kai kurių daugiabučių namų savininkų bendrijų administruojamų ir naujos statybos namų teritorijos. Taip pat planais įteisintose teritorijose gyvena senamiesčio bei dviejų didelių rajonų tarp Sausio 15-osios ir Paryžiaus Komunos gatvių bei tarp Taikos, Baltijos prospektų, Šilutės plento ir Debreceno gatvės gyventojai.Kol kas neįteisintus kiemus žadama iš pradžių apibrėžti specialiaisiais planais, kuriuos paruošti galima greičiau nei detaliuosius. Manoma, kad šiuos planus būtų galima patvirtinti jau šiemet.

Kol kiemų teritorijos nebus nustatytos pagal įstatymą, už jų priežiūrą mokės Klaipėdos savivaldybė. Įteisinus teritorijas, už tvarką kiemuose teks mokėti jau patiems klaipėdiečiams.

Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė priminė, kad mieste anksčiau jau buvo renkamas kiemų priežiūros mokestis. Vėliau siekiant gyventojams palengvinti mokesčių naštą, už kiemų tvarkymą ėmėsi mokėti savivaldybė. Tam iš biudžeto kas mėnesį buvo skiriama apie 700 tūkst. litų.Tačiau daugiabučių kiemų švara esą turėtų būti ne savivaldybės rūpestis.

Miesto taryba bandė nustatyti ir mokestį, kurį gyventojai mokėtų už kiemų priežiūrą, bet susitarti dėl to kol kas nepavyko.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu