Pajautus pavasario dvelksmą, skubame apžiūrėti kaip peržiemojo mūsų dekoratyviniai augalai. Gamtoje idealių formų augalų nėra, tačiau kiekvienas savo sodyboje nori turėti idealiai nuaugusį, gražų augalą. Todėl pavasarį, su pirmaisiais tvarkymo darbais nereikėtų pamiršti ir augalų genėjimo.
Tik nedaugelis augalų nemėgsta genėjimo. Pirmiausiai reikia išsiaiškinti ar turite sklype negenimų augalų ir juos paliekame ramybei. Daugeliui augalų genėjimas tiesiog būtinas. Nebijo genėjomo visiškai visos lanksvos, sedulos, veigelės, krūminiai klevai, raugerškiai. Genėti išsiruoškite debesuotą, nelietingą dieną. Jeigu neturite patirties genėjime ar labai bijote karpyti šakutes, pradėkite nuo nušalusių, sausų šakų. Jas iškarpykite labai kruopščiai. Tada kritišku žvilgsniu nužvelkite savo augalą: ar nėra kelios šakutės ryškai ilgesnės už kitas, gal krūmas nesimetriškas ir t.t. Tada pabandykite krūmą „sutvarkyti” pašalinus, kas trukdo.
Jeigu karpymo baimė praėjo galite imtis rimčiau koreguoti krūmą: patrumpinti visas krūmo šakas, nukirpti visai – tas, kurios darko formą. Sodo tepalu reikia užtepti tik stambias žaizdas. Svarbiausiai, kad sodo sekatorius butų aštrus ir netraiškytų šakučių. Reikia nepamiršti, kad augalus reikia genėti tais pačiais metais arba kitais po pasodinimo. Tik nuo mažens formuojami augalai užauga tankūs ir taisyklingos formos.
Spygliuočius augalus galime formuoti taip pat. Visi kadagiai, tujos, kukmedžiai, puskiparisiai taip pat yra karpomi. Juos karpant turėsime kompaktiškesnės formos, tankesnius augalus.
UAB “Žalia svaja”
Kėdainių g. 1, Kaunas
8 613 98444