Anza

Trumpinamas statybą leidžiančio dokumento išdavimo procesas

Statybos leidimo išdavimo terminai

Gruodžio 19 d., antradienį, Seimas pritarė Lietuvos Respublikos statybos įstatymo ir jį lydinčiųjų įstatymų pataisoms, kurias parengė ir Seimui pateikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Parengtomis įstatymų pataisomis siekiama paspartinti statybą leidžiančio dokumento išdavimo procedūras, mažinti administracinę naštą šalinant perteklines procedūras ir reikalavimus, taip pat skaidrinti statybos procesus, didinti statinio sprendinių kokybę ir tuo pačiu stiprinti visą statybos procesą ir investicijas šioje srityje.

„Esminiai pokyčiai, kurie yra siūlomi šiais Statybos įstatymo pakeitimais, yra sumažintas statinio projektavimo ir ekspertizės etapų bei perteklinių administracinių sprendimų skaičius, supaprastintos statybą leidžiančio dokumento procedūros mažiau rizikingiems objektams, aiškesnė atestuotų ekspertų ir institucijų atsakomybė, taip pat numatoma, kad visą aktualią informaciją apie kiekvieną statomą objektą bus galima rasti vienoje vietoje – statybos leidimų išdavimo informacinėje sistemoje „Infostatyba“, – teigia Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė. – Tikimasi, kad įsigaliojus šioms naujoms Statybos įstatymo pataisoms, administracinių patikrinimų terminai sutrumpės iki 2–3 mėnesių, projekto rengimo ir ekspertavimo terminai iki 3–4 mėnesių, o atsakingoms institucijoms reikės priimti gerokai mažiau administracinių sprendimų, todėl bus taupomos valstybės biudžeto lėšos.“

Kartu su Statybos įstatymo pataisomis priimtų lydinčiųjų įstatymų pakeitimais yra sudaromos sąlygos racionaliam savivaldybių infrastruktūros ir valstybinės žemės mokesčio rinkimui, detalizuojami architektūros kokybės kriterijai, nustatant savivaldybėms šių kriterijų taikymo metodiką, taip pat didinama atestuotų statybos dalyvių atsakomybė, stiprinamas statybos ir nekilnojamojo turto kadastro teisinis reguliavimas, taip užkertant kelią galimybei manipuliuoti pastatų paskirtimis, be to, gerinamas visuomenės informavimas apie vykstančius statybų procesus.

„Tikimės, kad priimtos įstatymų pataisos sudarys sąlygas geresniam visuomenės įsitraukimui į statybų procesus ankstesniuose etapuose, leis įsiklausyti į suinteresuotų asmenų teikiamus pasiūlymus bei pastabas ir atsižvelgti į juos“, – teigia Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė.

Pagrindinės, esminius pokyčius sąlygojančios priimtų Statybos įstatymo ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimo projektų nuostatos įsigalios 2024 m. lapkričio 1 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu