Ekoklima

Su J. Borisovu siejamos bendrovės valdomuose sklypuose teisėti ne visi statiniai

Su J. Borisovu siejamos bendrovės valdomuose sklypuose teisėti ne visi statiniai

Su Jurijumi Borisovu siejamos bendrovės valdomuose sklypuose Trakų rajone vienas pastatas statomas savavališkai, o stoginė pastatyta ežero apsaugos juostoje. Tai nustatė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) Vilniaus skyriaus pareigūnai, atlikę ne vieną patikrinimą ir išnagrinėję su statinių statyba susijusius dokumentus.

Įvairaus dydžio 34 statiniai išdėstyti 33,35 ha Vainių ir Žerebėnų kaimų teritorijoje, kurią sudaro 12 žemės sklypų. Tiek žemės sklypai, tiek ir statiniai juose, išskyrus vieną J. Borisovo vardu registruotą pastatytą ir vieną nebaigtą statyti, nuosavybės teise priklauso UAB „Geovika“. 12 pastatų pastatyti turint 1998–2011 metais išduotus statybą leidžiančius dokumentus, jų statybos užbaigimo procedūros ir registracija Nekilnojamojo turto registre atlikta 2000–2014 metais. Du 1937 metų statybos pastatai Nekilnojamojo turto registre įregistruoti 1992 metais. Kiti nesudėtingi statiniai (pagalbiniai pastatai, stoginės, medžiotojų bokšteliai) pastatyti nepažeidžiant specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų. Šie statiniai Nekilnojamojo turto registre neįregistruoti. Teritorija aptverta pagal projektą, remiantis Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. įsakymu. Šio įsakymo galiojimas nepanaikintas.

Sklypų Vainių ir Žerebėnų kaimų sankirtoje neturint statybą leidžiančio dokumento pradėtas statyti apie 360 kv. m ploto pastatas. Dėl šio statinio surašytas savavališkos statybos aktas ir privalomasis nurodymas statytojai UAB „Geovika“ iki 2016-11-26 pašalinti savavališkos statybos padarinius – nugriauti statinį. Neteisėta pripažinta ir stoginė Žerebėnų kaime. Ji pastatyta miškų ūkio paskirties sklype, Akies ežero pakrantės apsaugos juostoje. UAB „Geovika“ pateiktas privalomasis nurodymas iki lapkričio pabaigos nugriauti ir šią stoginę.

Statinių bendrovės „Geovika“ valdomoje teritorijoje Trakų rajone statybos teisėtumo tyrimo metu į VTPSI kreipėsi J. Borisovo sutuoktinė I. B. ir jai atstovaujantis advokatas. Jie teigė turį reikšmingos informacijos apie požeminę šaudyklą. Gegužės pabaigoje VTPSI organizavo susitikimą, į kurį atvyko I. B. sūnus ir jos advokatas. Susitikimo metu sūnus nurodė galimą požeminės šaudyklos vietą ir pastato patalpą, iš kurios galima patekti į šaudyklą. Jau ankstesnio patikrinimo metu nurodyta patalpa buvo apžiūrėta (atlikta fotofiksacija), bet įėjimo į požeminę šaudyklą buvimo požymių nenustatyta. Į teritoriją nei žurnalistų, nei I. B. advokato su antstoliu apsaugos darbuotojai neįleido.

Šį mėnesį VTPSI organizavo susitikimą su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovais, kurie taip pat domisi tokios šaudyklos buvimu. Pasidalinta institucijų turima informacija apie galimą požeminės šaudyklos vietą bei būdus ją rasti ir identifikuoti, aptarta tolesnė tyrimo eiga. VTPSI priėmė sprendimą pirkti geofizikinius tyrimus atliekančios įmonės paslaugą.

Komunikacijos skyrius

www.am.lt

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu