Franke

Statybos produktų rinkai: metams pratęstas laikas pasirengti techniniams vertinimams

Statybos produktų rinkai: metams pratęstas laikas pasirengti techniniams vertinimams

Aplinkos ministerija iki 2022 m. sausio 1 d. pratęsė terminą įgyvendinti š. m. sausio 1 d. įsigaliojusius griežtesnius statybos techninio reglamento „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ (STR 2.04.01:2018 ) reikalavimus dėl pastatų projektavimui ir statybai naudojamų išorinių vėdinamų termoizoliacinių sistemų, turinčių Europos techninį įvertinimą (ETĮ) ir paženklintų CE ženklu arba turinčių nacionalinį techninį įvertinimą (NTĮ), kad kuo daugiau statybos produktų rinkos dalyvių galėtų pasirengti tokiems įvertinimams.

Terminas pratęstas, pasak aplinkos viceministro Dariaus Kvedaravičiaus, atsižvelgus į tai, kad Lietuvos rinkoje naudojamoms pastatų vėdinamoms sistemoms dar nėra pakankamai parengtų ETĮ ar NTĮ. Nors, ministerijos duomenimis, šiuo metu yra rengiami keli minėtajam STR reikalavimui įgyvendinti skirti techniniai įvertinimai, bet pokyčiai rinkoje vyksta ne taip sparčiai, kaip tikėtasi. Todėl terminas ir pratęstas, kad rinkos dalyviai spėtų užbaigti pradėtus darbus ir prisitaikyti prie griežtesnių STR „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ reikalavimų.

Šie reikalavimai įsigalios 2022 m. sausio 1 d. Po to jie nebebus peržiūrimi ar dar atidedami, todėl iki to laiko statybos produktų rinkos dalyviai turi prie jų prisitaikyti. Jeigu rinkos dalyviams kyla klausimų, jie gali konsultuotis su Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės specialistais.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu